Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,91 / Satış: 5,93
€ EURO → Alış: 6,55 / Satış: 6,58

Ali Babacan’ın istifası… Ak Parti’deki dominolar…

Tamer Yazar
Tamer Yazar
  • 10.07.2019
  • 330 kez okundu

Türkiye siyasetini izlerken, akla domino taşları geliyor…

Binlerce, hatta on binlerce domino taşının arka arkaya dizilmesiyle oluşturulan sistematikte, tek bir taşın devrilmesiyle beraber yaşanan düşme hareketi neticesinde, ortak bir resim yaratılır hani… ki tüm taşların düşmesiyle de resim tamamlanır hatta…

Devrilmelerini izlerken oldukça keyif aldığımız domino taşlarının o yüzden bir misyonu vardır ve o misyon, ‘taşların düşmesi’ ile değil, tüm taşların, üstlendikleri konum ve renklerini diğerleriyle birleştirmesi ile tamamlanır…

Ali Babacan’ın, kurucu üyesi olduğu Ak Parti’den istifası ve bahse konu domino taşlarının arka arkaya diziliş hikayesine tam da bu ara noktada başlanışı buna mı dair ?

Babacan’ın, istifa gerekçesine eklediği cümleler, aslında dizili taşlara ilk dokunuş…

Nasıl mı ?


Ağustos 2001 tarihinde kurucu üyesi olduğum Adalet ve Kalkınma Partisi’nde 14 yıl MKYK üyeliği yaptım. 3 Kasım 2002 seçimlerinden sonra, 13 yıl Bakanlar Kurulu üyesi oldum. Bu süre içerisinde, ülkemizin elde ettiği büyük başarılara katkı vermekten onur duydum.
Görevde olduğum dönemlerde, partinin kuruluş ilke ve değerlerini, hem ülkemizde hem de dünyada inanarak savundum. Türkiye’nin tarihi dönüm noktalarında, doğruları için verilen büyük mücadelelerin bizzat içinde olmak benim için şeref oldu.

Buraya kadar sakin, ama…
Tam da bu noktada bir ‘AMA’ var…


Son yıllarda ise… Pek çok alanda yapılan uygulamalar ile İNANDIĞIM ilke, değer ve fikirler arasında DERİN farklılıklar oluştu. Aklen ve kalben bir AYRIŞMA yaşadım. Aynı süreçte, Türkiye, yeni sınamalarla karşı karşıya kaldı. Dünya hızla değişti. Ülkemizde ise parlak bir gelecek vaat eden, bambaşka beklentileri olan, dinamik, yeni nesillerimiz var artık.

İçinde bulunduğumuz şartlarda, Türkiye için yepyeni bir gelecek vizyonuna İHTİYAÇ vardır. Ülkemiz için her alanda doğru analizler, yeniden düşünülmüş stratejiler, planlar, programlar gerekmektedir. Çok çeşitli KESİMLERLE yaptığımız istişareler de bunu teyit etmektedir.

Türkiye’nin bugünü ve geleceği için yeni bir çalışma BAŞLATMAK kaçınılmaz hale gelmiştir. Ben ve PEK ÇOK arkadaşım, böyle bir çalışma için büyük ve tarihi bir sorumluluk hissetmekteyiz. Bu süreçte, aynı ahlaki ve toplumsal sorumluluğu hisseden çok sayıda insanla tanışmış olmak da bizim için çok sevindirici olmuştur.

Açıklama ilerledikçe, Babacan, beraber ilerlediği SESSİZ kalabalığı paylaşmayı sürdürüyor ve bu da, arka arkaya dizili domino taşlarına bir yenisini ve bir yenisini ekliyor…


İnanıyorum ki, karşı karşıya olduğumuz sorunların çözümü, ancak, temsil gücü yüksek ve geniş bir KADRO çalışmasıyla mümkün olacaktır. Beraberce çalışmak ve ortak aklı hedeflemek ZORUNDAYIZ. Çalışmalarımızın bağımsız ve özgür bir şekilde yapılması büyük önem taşımaktadır. Her konuda BEYAZ SAYFALARLA işe başlamak gerekmektedir.

Bu gerçekler dikkate alındığında, Adalet ve Kalkınma Partisi kurucu üyeliğimin devam etmesi MAALESEF mümkün görünmemektedir. Bugün itibariyle İSTİFA dilekçemi parti genel merkezine ulaştırdım. Hepimizin amacı; ülkemizin itibarını yükseltmek, halkımızın refah ve mutluluğunu artırmak, Türkiye’yi hak ettiği güzel bir geleceğe ulaştırmaktır. İNSAN HAKLARI, özgürlükler, ileri demokrasi ve HUKUKUN ÜSTÜNLÜĞÜ vazgeçilmez ilkelerimizdir. Siyasete ilk girdiğim günden bu yana bunlar için canla başla çalıştım. Allah sağlık ve ömür verdiği sürece, bundan sonra da çalışmaya devam edeceğim.

Şu ana kadar sadece konuşulanlar vardı…
Ancak elde artık bir İSTİFA var…
Ve ilk DOMİNO !

Sıradakiler kimler ?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ