Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,56 / Satış: 8,60
€ EURO → Alış: 10,09 / Satış: 10,13

Ali İsmail Korkmaz’a selamlı İstifayı

Ali İsmail Korkmaz’a selamlı İstifayı
  • 26.06.2021
  • 385 kez okundu

Barış Atay da Paylaştı

CHP İstanbul Milletvekili Sera Kadıgil Sütlü, Partisinden istifa etti. Kadıgil, Türkiye İşçi Partisi’ne (TİP) katılırken, TİP’in Melis’teki Milletvekili sayısı bu katılımla beraber 4’e yükseldi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nde dün yaşanan istifa, TİP’in Mecliste’ki Milletvekili sayısını 4’e yükseltti. Sera Kadıgil Sütlü’nün istifa haberini, Türkiye İşçi Partisi (TİP) Hatay Milletvekili Barış Atay da sosyal medya hesabından paylaştı.
Konuya ilişkin uzun açıklaması içinde, Gezi döneminin Hatay adına yaşanan acı kayıplarından Ali İsmail Korkmaz’a da yer veren Sütlü, “Siyasette olacaksam, olduğum gibi olmak istiyorum. İsteyen, varsın imkansız desin. Ben, sınıfsız ve sömürüsüz bir dünyada inat ediyorum. Ali İsmail’in düşlerindeki özgür dünyada inat ediyorum” dedi.
-BIYIKLILAR!-
TİP’in Meclis içindeki Milletvekillerine işaret ederken oldukça esprili bir dil de kullanan Sera Kadıgil Sütlü; Barış Atay, Ahmet Şık ve Erkan Baş’a işaret ettiği açıklamasının ilgili kısmında, “Türkiye’nin ilk kadın genel başkanının, Behice Boran’ın partisinin meclis grubunu, ikisi bıyıklı üç erkeğe terk etmeye gönlüm razı gelmiyor” ifadelerini kullandı. -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ