Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Alikev Koşucuları

Alikev Koşucuları
  • 29.10.2019
  • 543 kez okundu

İstanbul Maratonuna hazır

Sadece 2017 yılında, Ali İsmail Korkmaz Vakfı’na yapılan bütün bağışların %51 kadarı, İstanbul Maratonu’nda koşucular tarafından yapılan çağrılar sonucu gerçekleşirken, benzer adımlar, yaklaşan İstanbul Maratonu için de atılıyor.

Ali İsmail Korkmaz Vakfı ALİKEV’in hedefi, ‪Ali İsmail Korkmaz Burs Fonu’ndan burs alan öğrencilerin sayısına yeni isimleri ve yeni düşleri eklemek. Yaklaşan İstanbul Maratonu kapsamında, Vakıf için ‘bağış’ bağlamında atılacak adımlar bu nedenle çok önemli. Vakıf’tan buna dair yapılan son açıklamada, “Emel Anne ve Sevgili Gürkan Korkmaz, Ali İsmail’in düşlerini gerçek kılmak ve burs alan öğrenci sayısını en az 200’e çıkarma hedefiyle koşuyorlar” mesajı verilirken, 3 Kasım’da koşulacak olan Maraton çağrısı  da paylaşılıyor. ‬
-KAYIT OLUN-
ALİKEV çağrısında, “Adım Adım oluşumu sayesinde yaygınlaşan yardımseverlik koşuları ile sporun içinde olabilir, bir hedef belirleyebilir ve bunları yaparken de bir sivil toplum kuruluşuna destek olabilirsiniz. Üstelik etrafınıza yaptığınız çağrılarla da bağış toplama yanı sıra, kalbinizi ısıtan bir amaç için dikkat de çekmiş olursunuz. Siz de hemen kayıt olarak en yakın koşu olan İstanbul Maratonu’nda koşabilirsiniz” denirken, bu konuda destek olmak isteyenler için de “ http://kosu.alikev.org ” adresine davet yapılıyor.
-MEKTUPLAR-
Ali İsmail Korkmaz Burs Fonu’ndan burs alan öğrencilerden gelen mektuplar ise, yapılacak desteklerin yarattığı hikâyeler adına çok şey anlatıyor. O mektuplardan bazıları şöyle:

Eczacılık Fakültesi Öğrencisi B. >> “ALİKEV ile yollarım kesiştiği için kendimi çok şanslı hissediyorum ve Vakfın bir parçası olmaktan dolayı gurur duyuyorum. Biliyorum ki, benim gibi birçok gencin hayatına dokunmaya devam edecekler, yanımızda olacaklar ve bizi gerçekten önemseyecekler. Hep birlikte yolumuz açık olsun. Bizi çok seviyorum.”

Sınıf Öğretmenliği Öğrencisi E. >> “Burs almaya başladıktan sonra, daha fazla kitap alıyor, okuyor, tiyatroya gidiyor, sürekli yeni şeyler öğrenmeye çabalıyorum. ALİKEV’de olmaktan dolayı gurur duyuyorum. Teşekkürler Ali İsmail Korkmaz Vakfı.”

Güzel Sanatlar Fakültesi Öğrencisi S. >> “ALİKEV, bana beyaz bir ışık oldu. Çünkü düşüncele-rimi, umutlarımı, üniversite hayatımı kolaylaştırırken, bir yandan da yolumu aydınlattı. Mezun olduktan sonra gerçekleştireceğim planlarım için yeni yollar açtı. Etkinlik ve projeler eşliğinde, bakış açımı genişletti. Bir sıkıntım olduğunda yanımda olduklarını hissettiren, renkli ve sıcak bir çevre ortamı sağladı. Her açıdan bana büyük bir katkı sağladığı için, iyi ki ALİKEV’in bir parçasıyım, diyorum.”

Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğrencisi L. >> “Bir daha hiç kimsenin düşlerinin yarım kalmadığı bir dünya yaratmak amacıyla, ömür boyu emek vermek ve düşleri gerçekleştirmek umuduyla…” -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ