Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,12 / Satış: 8,15
€ EURO → Alış: 9,59 / Satış: 9,63

Altın Defne Edebiyat Ödülü…

Altın Defne Edebiyat Ödülü…
  • 29.07.2019
  • 822 kez okundu

Antakyalı Sezer Ateş Ayvaz’a

Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Defne Belediyesi katkılarıyla, Aalen Antakya Kültür Derneği ev sahipliğinde, her yıl Hatay’ın şiir, edebiyat, kültür-sanat alanlarında bir değerine verilen “Altın Defne Edebiyat Ödülü”, bu yıl (2019) Hataylı Yazar Sezer Ateş Ayvaz’ın oldu. Ödül, daha önce Enver Ercan (2015), Nihat Özdal (2016), Sabahattin Yalkın (2017) ve Hüseyin Ferhad’a (2018) verilmişti.
2019 yılı Altın Defne Edebiyat Ödülü sahibi olan Sezer Ateş Ayvaz, Antakya doğumlu. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da bitirdi. İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun oldu.
Ulusal ve uluslararası birçok ödülü bulunan Sezer Ateş Ayvaz; Kültür, edebiyat konularında, gazete ve dergilerde deneme ve incelemeler yazdı. Türk Edebiyatı’nın başlangıcından günümüze kadar gelen yazarların kitaplarını yorumlayan metinleri, çok sayıda dergi ve etkinliklerde yer aldı.
Türkiye’nin birçok şehrinde; İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Bursa, Diyarbakır, Urfa, Manisa, Mardin, Batman, Muğla, Antalya, Mersin, İskenderun, Antakya’ da, ‘Geleceği Gören Söz’ başlığıyla edebiyat, öykü, toplumsal cinsiyet atölyeleri çalışmaları gerçekleştirdi.
Ödül sahibi Sezer Ateş Ayvaz’ın, 2016 yılında vefat eden tiyatro ve öykü yazarı eşi Ülkü Ayvaz’la evliliğinden bir de kızı var. -Selvi Günay-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ