Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,38 / Satış: 8,41
€ EURO → Alış: 9,96 / Satış: 10,00

Altın Defne Genç Şiir Ödülü

Altın Defne Genç Şiir Ödülü
  • 12.07.2021
  • 519 kez okundu

Sinem Petek Dulun’a…

Aalen Antakya Kültür Derneği (AAKD) tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Altın Defne Şiir Ödülü’nü Konyalı Yazar Sinem Petek Dulun kazandı. Dulun’a ödülü, geçtiğimiz hafta sonunda Antakya’da gerçekleşen törenle teslim edildi.
Mehmet Karasu yönetimindeki AAKD’nin Hatay Tabip Odası bahçesindeki etkinliğine doktor eşi ile katılan Sinem Petek Dulun, teşekkür etti ve ödülü, pandemi sürecinde hayatını kaybeden sağlıkçılar ile sağlık emekçilerine adadığını bildirdi.
Şükran Koçak’ın sunumundaki etkinlikte, sanat ve sanatçının rolü, topluma kazandırdıkları anlatıldı ve ödül için Konya’dan gelen Sinem Petek Dulun’a plaketi teslim edildi. Hatay Tabip Odası bahçesinde düzenlenen etkinlikte; Neval Avcı, Nursel Karasu, Bülent Yıldız, Adiye Karabay, Bedi Aşkar ve Filiz Özbay Oduncu’dan oluşan ressamların yağlıboya tablolardan oluşan sergisi izlenirken, Yazarlar Nihat Özdal, Petek Sinem Dulun, Süha Kıyak, Sibel Çağlayan Bilek ve Nebihe Karasu da kitaplarını imzaladı. Bu arada birçok Şair da şiir okudu.
Şiir okuyan şairler şunlar:
Nihat Özdal, Hikmet Güzel, Sibel Çağlayan Bilek, Sevim Eskiocak, Acibe Sıkar, Zeynep Mansuroğlu, Mehmet Öksüz, Mehmet Atilay, Bedran Cabiroğlu, Süha Kıyak, Şekip Güzelmansur.
Programın bitiminde, Suphi Gül ve Şükran Koçak’tan oluşan saz ekibi, mini bir konser sundu.
-Duygu Ertaş-

Etiketler: / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ