Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,74 / Satış: 6,77
€ EURO → Alış: 7,56 / Satış: 7,59

Altın Koza’da geriye sayım

Altın Koza’da geriye sayım
  • 18.09.2019
  • 231 kez okundu

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve bu yıl 23-29 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek olan 26. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nin hazırlıkları tamamlanırken, Hatay, Barış Atay’ın ‘Aden’ adlı yapımıyla festivalin yarışma bölümünde olacak.

Çukurova’nın vazgeçilmez ürünü olan pamuğu simgeleyen “Altın Koza Film Festivali”, ilk kez 1969 yılında ‘Altın Koza Film Şenliği’ adıyla, Adana Belediyesi ve Adana Sinema Kulübü öncülüğünde gerçekleştirildi. Türk Film Arşivi’nin katkılarını da yanına alan Festival, o tarihten bu yana her yıl zenginleşen içeriği ile sadece Çukurova Bölgesi’nin değil, ülkemizin en önemli kültür-sanat etkinliklerinden biri oldu. Bu sene, birçok kategoride ödüller vermeye hazırlanan Festival’i Hatay için özel ve ayrıcalıklı kılan kısmı, Antakyalı Oyuncu/Yönetmen Barış Atay’ın ‘Aden’ adlı yapımı olacak.
26. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nin Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması kategorisinde bu yıl 12 film yarışacak. Festivalde yarışacak filmler şöyle sıralanıyor:
Barış Atay’ın yönettiği “Aden”, Burak Çevik’in yönettiği “Aidiyet”, yönetmen Semih Kaplanoğlu imzası taşıyan “Bağlılık-Aslı”, Serhat Karaaslan’ın yönettiği “Görülmüştür”, Nihat Durak’ın yönettiği “Kapı”, Eylem Kaftan’ın yönettiği “Kovan”, Pelin Esmer’in yönettiği “Kraliçe Lear”, Ali Aydın’ın yönettiği “Kronoloji”, Kıvanç Sezer’in yönettiği “Küçük Şeyler”, Cenk Ertürk’ün yönettiği “Nuh Tepesi”, Köken Ergun’un yönettiği “Şehitler” ve Cihan Sağlam yönettiği “Uzun Zaman Önce”.
Bu arada, 26. Adana Altın Koza FF-Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması Jüri Başkan-lığını Serra Yılmaz yaparken; İlksen Başa-rır, Öykü Karayel, Emine Yıldırım, Aytekin Ataş, Soykut Turan ve Uğur Vardan da jüride görev yapacak isimler arasında olacak. -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ