Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,34 / Satış: 8,37
€ EURO → Alış: 10,13 / Satış: 10,17

Altın Portakal’da… Ödüller Kadınlara

Altın Portakal’da… Ödüller Kadınlara
  • 19.10.2020
  • 7.874 kez okundu

Cinsiyet eşitsizliğine ve kadın dayanışmasına vurgu yapılan ödül töreni ile dikkati çeken Antalya Altın Portakal Film Festivali’nden ödülle dönen Hataylı Yönetmen Fikret Reyhan’ın “Çatlak” filmi oyuncuları, ödüllerini kadınlar için aldılar.

57. Antalya Altın Portakal Film Festivali, yarışan filmler kadar, ödül alan isimler ve verilen mesajlar nedeniyle, dikkatleri cinsiyet eşitsizliğine ve kadın dayanışmasına çekti. Katıldığı festivallerden ödüllerle dönen “Sarı Sıcak” filmi ile tanınan Hataylı Yönetmen Fikret Reyhan’ın, geçen yıl kaybettiğimiz Sinema Yazarı Cüneyt Cebenoyan’a adadığı filmi “Çatlak”ın oyuncuları da, sinemacıları, daha fazla kadın karakter yaratmaya davet ettiler ve ödüllerini de kadınlar için aldılar.
İki kız kardeş ve anne arasındaki dinamiklere odaklanan Nesimi Yetik imzalı “Dirlik Düzenlik”in “Cahide Sonku Ödülü” alan oyuncusu Asiye Dinçsoy da konuşmasında kadınlara vurgu yaptı ve ödülünü, “Kendi kız kardeşleri ve ‘İstanbul Sözleşmesi yaşatır’ diyen tüm kız kardeşleri”ne adadı. “Hayaletler”in yapımcısı Dilek Aydın ise En İyi Film Ödülü’nü için sahneye çıktığında aynı meseleye değindi ve ödülünü de, “arzularının peşinde koşan tüm kadınlar” için aldı.
-Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ