Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,38 / Satış: 7,41
€ EURO → Alış: 8,95 / Satış: 8,99

Altınözü, “Cam Seyir Terası” ile Çekim Merkezi oldu

Altınözü, “Cam Seyir Terası” ile Çekim Merkezi oldu
  • 09.11.2019
  • 2.931 kez okundu

Altınözü Belediyesi’nin, Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) desteğiyle yaptırdığı ve açılışı 14 gün önceki festivalde gerçekleşen Cam Seyir Terası, ilçenin adeta çekim merkezi oldu.

Altınözü Belediyesi “2018 yılı Turizm Altyapısının Geliştirilmesi Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı” (TZKAMU) kapsamında, DOĞAKA desteğiyle, ilçeye “Altınözü Altın Zeytin Cam Seyir Teras Projesi”ni kazandırdı. Altınözü ilçe merkezinde bulunan, turistik değere sahip 15 Temmuz Milli İrade Parkı Beyazdere Vadisi üzerine oluşturulan Altınözü Altın Zeytin Cam Seyir Terası’nı görmek için kimi zaman ilçeye özel geliş yapanlar olduğu kaydedildi.
Açılışı, Zeytin ve Zeytinyağı Festivali sırasında; KKTC Başbakanı Ersin Tatar, Vali Rahmi Doğan, Milletvekilleri ve diğer protokol davetlileri ve halkın katılımı ile gerçekleşen Altınözü Cam Seyir Terası, 78m² büyüklüğünde inşa edildi. 15 Temmuz Milli İrade Parkı’na yakın bir noktadan bir güzergâh oluştu-rularak, Arnavut kaldırımı döşenen, bazı kısımlarına ise gerekli bakım ve onarım çalışması yapılarak, patika yol düzenlemesi de tamamlandıktan sonra kurdele kesimi gerçekleşen Cam Seyir Terası ile beraber, ilçe turizminin ivme kazanması amaçlanıyor.
İlçe Kaymakamı Bülent Uygur, yaptığı değerIendirmesinde, Altınözü Altın Zeytin Cam Seyir Teras Projesi’nin ilçeye hayırlı olması dileğinde bulunduktan sonra, “Cam Balkon Projesi, ilçemizin önemli bir turizm merkezi haline gelmesini, Hatay’ın yeni turizm enstrümanları ile zen-ginleşmesini ve doğal özellikleriyle ziyaretçilerin ilgisini çeken yer haline gelmesini sağlayacaktır” dedi. -Cemil Yıldız-

 

 

 

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ