Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,41 / Satış: 8,44
€ EURO → Alış: 10,00 / Satış: 10,04

Altınözü Cumhuriyet İ.o. 83. Oldu…

Altınözü Cumhuriyet İ.o.  83. Oldu…
  • 24.11.2017
  • 1.858 kez okundu

Türkiye’de 53.834 okul arasında WEB sayfasını en etkin kullanan ilk 100 okul sıralandı:

Bu okul, Altınözü ve Hatay’daki okullar arasında da BİRİNCİ oldu..

Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye genelinde 53.834 kurum arasında web sayfasını en etkin kullanan 100 okul sıralamasını yayınladı. Türkiye geneli sıralamasında, Altınözü ilçesindeki eğitim kurumlarından Cumhuriyet İlkokulu, web sitesini en etkin kullanan 83. okul oldu.
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirli kriterlere ve günlük olarak belirlenen sıralamaya göre, Cumhuriyet İlkokulu internet sitesi, güncellik ve içerik bakımından Türkiye genelinde 83.sırayı aldı. Altınözü Cumhuriyet İlkokulu, il ve ilçe sıralamasında ise 1. oldu. Sıralama yapılırken, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinin siteleri, okul ve kurumların siteleri, güncellik bakımından ve yayımlanan haber, duyuru, etkinlik ve benzeri içerikler bakımından Milli Eğitim Bakanlığı tarafından değerlendiriliyor.
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okul web sitelerinin etkin kullanım oranlarına yönelik çalışma sonucunda, Cumhuriyet İlkokulu, Hatay´daki okul ve kurum web sitelerinin etkin kullanımında Hatay il birincisi ve Altınözü ilçe birincisi oldu.
Konuya ilişkin konuşan Cumhuriyet İlkokulu Müdürü Mustafa Seviş, “Web sitemizin etkin olarak kullanılması, öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimiz tarafından yoğun bir şekilde takip edilmesi memnuniyet vericidir. Okul web sitelerinin içeriklerinin bütün öğrenci, öğretmen ve velilere hitap edecek şekilde hem zengin hem de her türlü zararlı bilgi ve verilere karşı kontrollü olması için gerekli takipleri gerçekleştirmeye, kendimizi sürekli yenilemeye devam edeceğiz” dedi.
Altınözü Kaymakamı Bülent Uygur ise kendi ilçesinden bir okulun Hatay birinciliği ile Türkiye 83.lüğü almasının önemli ve anlamlı olduğunun altını çizdikten sonra şu değerlendirmeyi yaptı:
“Günümüz dünyasında, teknoloji ve internet kullanımının yaygınlaşması sonucunda, bir olayın ya da bir haberin dünyanın en ücra köşesine ulaşması çok kısa bir zaman zarfında gerçekleşiyor. Ülkemizde de eğitim öğretim alanında, tüm okullarımıza bir teknoloji alt yapısı kurularak her öğrencimizin bilgiye ulaşımının ve aynı düzeyde eğitim almasının amaçlandığını, böylece eğitim alanında çağa ayak uydurma noktasında, gelişmiş ülkelerle rekabet edebilme noktasında önemli bir aşama kaydedilmiştir.
İlçemizin eğitim kurumlarının siteleri, Milli Eğitim Bakanlığımızca yapılan değerlendirmede Türkiye genelinde 83. olmuştur. Emeği geçen, sitelerini sürekli güncelleyen ve içerik bakımından zenginleştiren eğitim çalışanlarına, siteleri ziyaret eden veli ve öğrencilere teşekkür ediyorum. Bu başarının kalıcı hale gelmesini diliyorum.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ