Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,52 / Satış: 8,55
€ EURO → Alış: 10,09 / Satış: 10,13

Altınözü Kaymakamı Uygur:

Altınözü Kaymakamı Uygur:
  • 21.10.2017
  • 1.671 kez okundu

Zeytin sanayisinin merkezi olmak istiyoruz…

Altınözü Kaymakamı Bülent Uygur, bugün başlayacak olan “Zeytin ve Zeytinyağı Festivali” düzenlemelerindeki temel amacın, ilçe olarak zeytin sanayisinin merkezi olmak olduğunu bildirdi. Altınözü Kaymakamı Bülent Uygur, Türkiye’deki her 10 zeytin ağacının 1’inin Hatay’da olduğunun altını çizdi ve şu bilgileri verdi:
“17 Milyon zeytin ağacının 4’te 1’i Altınözü’ndedir. Altınözü’nün ekonomisi zeytin ekonomisine dayanmaktadır. Bu amaçla, Mayıs ayında Başkan Rıfat Sarı ile bir komite oluşturarak festival düzenlemeye karar verdik. Altınözü’nde 120 Milyon TL’lik bir zeytin ekonomisi var. Altınözü Zeytin İhtisas Organize Sanayi çalışmaları sürüyor. Altınözü, bu adımla birlikte Zeytin sanayisinin merkezi olacaktır. Enek’te devam eden Tarım İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin tamamlanmasıyla birlikte Altınözü’nün yarınları daha aydınlık olacaktır.
Hatay Zeytincilik Araştırma Enstitüsü, ilçemiz Kamberli Mahallesi sınırlarında bulunmaktadır. Enstitü, Altınözü ve Hatay zeytinciliğine ivme kazandıracaktır.
İlçemize, Tokaçlı Mahallemizde bir Zeytin Müzesi de kazandırdık. Tüm bu gelişmeleri de bir festival ile süslemek istedik. Bu sene festival olarak düzenledik. İlerleyen yıllarda bu festivali fuara da çevirmek istiyoruz. Festivalde; konserler, ünlü gurme ve yazarların katılımıyla söyleşi etkinlikleri düzenlenecek. Zeytincilikle ilgilenen esnafımız da stantlarda zeytin ve zeytinyağı satışı yapabileceklerdir. Festivalimize herkesi bekliyoruz.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ