Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,64 / Satış: 6,66
€ EURO → Alış: 7,27 / Satış: 7,30

Altınözü, Kültür Evi’ne Kavuştu

Altınözü, Kültür Evi’ne Kavuştu
  • 11.11.2019
  • 633 kez okundu

Açılışı Vali Yaptı

Altınözü Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Aile Destek Merkezi (ADEM) ve Altınözü Belediyesi işbirliğiyle, ilçeye Kültür Evi kazandırıldı. Kültür Evi’nin açılışı, geçtiğimiz hafta sonunda gerçekleşirken, kurdeleyi Vali Rahmi Doğan kesti.
Altınözü Kültür Evi açılış törenine; Vali Rahmi Doğan ve eşi Gülden Gülüzar Doğan, Hatay Milletvekili Hüseyin Şanverdi, Altınözü Kaymakamı Bülent Uygur ve eşi, Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı ve eşi, Cumhuriyet Savcısı Sait Can Bülen, Hayata Destek Derneği Hatay Saha Sorumlusu Taylan Cengiz, Danish Refuge Council Hatay ve Kahramanmaraş Saha Sorumlusu Drc- Fatma Chehidi, ilgili kurum müdürleri, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan program, halk oyunları ekibinin gösterisi ile devam etti.
Altınözü Belediye Başkanı Sarı, açılışı yapılacak olan Belediye Kültür Evi ile ilgili bilgi verdiği konuşmasında, İlçe Kaymakamı yanı sıra, destek veren bütün derneklere, şahıslara ve özellikle Halk Eğitim çalışanlarına, binanın fiziki olarak oluşturulmasında emeği geçen belediye personeli, mühendisler ve mimarlara teşekkür etti ve memlekete hayırlı olmasını diledi.
-KADIN EMEĞİ-
Altınözü Kaymakamı Bülent Uygur, yaptığı konuşmasında, “Aile Destek Merkezi’mizde, özellikle kadınlarımıza yönelik ekonomik, sosyal, hukuki, psikolojik danışmanlık hizmetleri verilecek olup, yine kadınlarımızın ekonomik ve sosyal bağımsızlıklarını kazanmaları noktasında bir dizi faaliyet ve etkinlikler gerçekleştirilecektir. Bu merkezimizle birlikte, Zeytineli Kadın Emeği Derneği’ni de kuruyoruz. Bu Derneğin bir işletmesi olacak ve bu işletme aracılığıyla merkezimizde üretimini yapacakları yöresel ürünlerin satışını gerçekleştirerek, ekonomilerine ciddi bir katkı sağlayacaklar” dedi.
-ÖNCELİĞİMİZ-
Açılışta konuşan Vali Doğan da, kurdele kesimi öncesinde şunları söyledi:
“Bugün, yeni bir açılış için Altınözü’ndeyiz. Ben, Sayın Başkan’a ve Kaymakam Bey’e teşekkür ediyorum. Hem bir Kültür Evi hem de Aile Destek Merkezi yapılmış, farklı faaliyetleri içerisinde barındıran kompleks bir bina olmuş. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Tabi buraya destek veren STK’lar da var. Ben, onların temsilcilerine de şükranlarımı sunuyorum. Bu yıl, Diyanet İşleri Başkanlığı da Mevlid-i Nebi Haftası’nın temasını ‘Peygamberimiz ve Aile’ olarak belirledi. O yüzden aileye çok önem veriyoruz. Anne ve çocuklarımız önceliğimiz. Bu tür tesislerin açılmış olması ve kadınlarımızın sorunlarıyla ilgileniyor olması da önemli. Ben, emeği geçen herkese tekrar şükranlarımı sunuyorum. Tesisin hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyorum.”
Açılış töreni, Vali Doğan ve protokol üyelerinin açılış kurdelesini kesmesi ve Kültür Evi’nin gezilmesi ile son buldu. -Selvi Günay-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ