Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,62 / Satış: 8,66
€ EURO → Alış: 10,12 / Satış: 10,16

Altınözülü kadınlar çok yönlü

Altınözülü kadınlar çok yönlü
  • 14.05.2018
  • 1.175 kez okundu

Sanatla İç İçe…

Altınözü ilçesinde, Halk Eğitim Merkezi bünyesinde kadınlara yönelik açılan el sanatları kurslarına ilgi yüksek. Kaymakam eşi, kurs merkezini ziyaret etti ve kursiyer kadınlarla bir araya geldi.
İlçe Kaymakamı Bülent Uygur’un eşi Gülşen Uygur ve İlçe Belediye Başkanı Rıfat Sarı’nın eşi Meryem Sarı, ilçenin Mayadalı, Kıyıgören, Yarseli Mahallelerinde meslek edinmek isteyen bayanlara yönelik başlatılan “Kadınlara yönelik El Sanatları” kurslarını ziyaret etti. İğne oyası, karışık örgü dokuma, kilim dokuma, yöresel bez dokuma, yöresel kilim dokuma, tel kırma, giyim aksesuarları dikimi, kadın elbiseleri dikimine kadar pek çok kursu bünyesinden bulunduran Altınözü Halk Eğitim Merkezi, el sanatlarını öğreterek, kadınların el becerilerinin gelişmesini sağlıyor.
İlçe Kaymakamı eşi Gülşen Uygur, kurs ziyareti ardından izlenimlerini şöyle aktardı:
“Kursiyerlerimiz için Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan ‘Kadınlara Yönelik El Sanatları’ kursları kapsamında, kadın istihdamı sağlamak ve unutulan değerleri gün yüzüne çıkarmak için yaptığı çalışmalar devam etmektedir. Kurslarla, kadınlarımızın hem kendilerini geliştirmelerini sağlıyor, hem de aile bütçelerine katkıda sağlamaları için bir kapı açıyoruz. Halk Eğitimi Merkezimiz bünyesinde gerçekleştirilen tüm kurslarımızı önemsiyoruz. Bu kurslara daha çok bayan kursiyerlerimiz katılmaktadır. Özellikle kadınlarımızın boş vakitlerini değerlendirmesi, kültürümüzün geçmişten günümüze yansıtılması ve aile bütçesine katkı sunulması kapsamında bu kurslar büyük önem arz etmektedir. Böyle bir imkânın oluşturulmasında yanımızda olan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ve İlçe Halk Eğitim Merkezi’ne teşekkür ediyorum.” -Selvi Günay-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ