Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,39 / Satış: 7,42
€ EURO → Alış: 9,00 / Satış: 9,03

Altınözü’ne modern hükümet binası

Altınözü’ne modern hükümet binası
  • 20.12.2018
  • 903 kez okundu

Kaymakamlık ve 10 kurumu içine alacak kapasitedeki modern bina, “Türkiye’de İLK”ler” içeriyor.

Altınözü ilçesindeki mevcut mevcut hükümet konağı yıkılarak yerine yapılacak olan yeni hükümet konağı, arsa karşılığı yapım usulüyle de, Türkiye’de ilk örnek Hükümet Konağı Projesi olacak. Birçok kamu kurum ve kuruluşunu aynı çatı altında toplayarak, vatandaşlara daha hızlı ve etkin hizmet verilmesi hedeflenen yeni Hükümet Konağı Projesi, 5 bin 450 metrekare alan üzerinde inşa edilecek. Yeni hizmet binası tamamlandığında; yaklaşık 10 kamu kurumunun hizmet vereceği birimler, farklı büyüklüklerde toplantı salonları, 36 araçlık açık otopark bölümleriyle vatandaşlara hizmet verilecek. Projede, vatandaşların işlemlerini gerçekleştirirken zaman geçirebileceği sosyal alanlar ile resmi ziyaret ve törenlerin gerçekleştirileceği bölümler de yer alacak.
-ÖNEMLİ YATIRIM-
Projenin; Değişen, gelişen ve güzelleşen Altınözü ilçesi için önemli bir yatırım olduğunu ifade eden Kaymakam Bülent Uygur, şu bilgileri verdi:
“Milli Emlak Genel Müdürlüğü’nden ihaleye çıkma onayı gelmiş olup, zorlu bir süreçten sonra mutlu sona ulaşmanın heyecanını tüm Altınözülü hemşehrilerim adına yaşıyoruz. Mevcut Hükümet Konağı’nın yeterli olmaması, ilçemizde bulunan kurumların tek çatı altında toplanıp vatandaşlara daha iyi bir hizmet sunması amacıyla, Türkiye’de bir ilk olarak, ‘Yeni Hükümet Konağı Projesi’nin arsa karşılığı yapım usulüyle yapımını gerçekleştiriyoruz.
Birçok kurumumuzu bünyesinde barındırarak vatandaşlarımıza daha kaliteli, hızlı ve etkin hizmet sunmayı hedeflediğimiz yeni Hükumet Konağı Projesi, Hatay Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü teknik ekiplerince incelenmiş ve yaklaşık maliyet hesabı çıkartılmıştır. Projenin inşaat çalışmaları inşallah önümüzdeki yıl başlayacak ve kısa sürede halkımızın hizmetine sunulacaktır.
Öncelikle bu önemli yatırımın ilimizde hayata geçirilmesi konusundaki desteklerinden dolayı eski Hatay Valimiz Erdal Ata Beyefendiye, Belediye Başkanımız Rıfat Sarı Beyefendiye, eski Hatay Milletvekilimiz Fevzi Şanverdi Beyefendiye, Hatay Milletvekilimiz Hüseyin Şanverdi Beyefendiye ve Hatay Valimiz Sayın Rahmi Doğan Beyefendiye, Kaymakamlığımız ve vatandaşlarımız adına teşekkür ediyorum. Projenin, zeytin diyarı Altınözü ilçemize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.”
-2019’DA BİTECEK-
Yakın bir zamanda ihale ilanına çıkacak olan Altınözü Hükümet Konağı’nın 2019 yılı içerisinde bitirilmesi hedeflenirken, yeni Hükümet Konağı içerisinde; Kaymakamlık Makamı, Yazı İşleri Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Sosyal Güvenlik Merkezi, İlçe Tapu Müdürlüğü, Altınözü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı, İlçe Nüfus Müdürlüğü, İlçe Sağlık Müdürlüğü, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, İlçe Mal Müdürlüğü ile bu kurumlara bağlı birimlerin yer alacağı kaydedildi. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ