Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,77 / Satış: 6,79
€ EURO → Alış: 7,35 / Satış: 7,38

Amaç Barışa Duyarlılık

Amaç Barışa Duyarlılık
  • 02.08.2019
  • 430 kez okundu

Hatay Eğitim Sen eski başkanı Servet Kavukoğlu, 4 yıl önce Kapıkule-Cilvegözü arası, şimdi ise Artvin-Hopa’dan Zonguldak Alaplı’ya bisikletiyle yol alıyor. Kavukoğlu’nun tek amacı, “toplumun her kesiminde barışa duyarlılık oluşturmak.”

Hatay eğitim camiasının eski yöneticilerinden, sendikacı Servet Kavukoğlu, toplumun her kesiminde barışa duyarlılık oluşturma adına, 4 yıl önce yaptığını bugün yine yapıyor. Eğitim Sen’in eski başkanı Servet Kavukoğlu, 4 yıl önce Kapıkule’den Hatay-Cilvegözü sınır kapısına kadar bisikletiyle yol almış ve dikkat çekmişti. Kavukoğlu, bu kez farklı bir güzergah çizdi ve Artvin-Hopa’dan başladı. Hedefi, Zonguldak Alaplı’ya kadar bisikletiyle gidebilmek.
Servet Kavukoğlu’nun, toplumun her kesiminde barışa duyarlılık oluşturma amacı güden bir etkinliği, hafta içinde CNN Türk ekranlarında haber olarak da yayınlandı. Kavukoğlu, etkinliğiyle ilgili kısa değerlendirmesinde, “4 yıl önce Kapıkuleden Cilvegözü’ne kadar barışa pedal çevirdim. Bu yılki bisiklet turunu, Karadeniz’in en doğudaki noktası Artvin Hopa’dan Batum’a geçip, oradan sahil boyunca 15 gün devam eden turla, Karadeniz’in en batı noktası Zonguldak Alaplı’da sona erdirdim. Türkiye’nin Karadeniz sahil şeridini boydan boya bisikletle geçerken, Güven Çalım ve Sertan Akaslan isimli arkadaşlar da bana  eşlik etti. Onlara teşekkür ediyorum” dedi. -Cemil Yıldız-

 

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ