Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,81 / Satış: 6,84
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

Amaç, Farkındalık Oluşturmak…

Amaç, Farkındalık Oluşturmak…
  • 24.09.2019
  • 982 kez okundu

Profesörü, doktoru, mühendisi, öğretmeni, öğrencisi el ele verdi, çöp topladı.

Geçtiğimiz hafta sonunda, ilimizde, aralarında profesör, doktor, öğretmen, mühendis, öğrenci ve birçok meslek grubundan kişilerin yer aldığı kalabalık bir grup, kentte “çöp toplama” etkinliği gerçekleştirdi.

Geçtiğimiz hafta sonunda, tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de gerçekleşen 21 Eylül Dünya Temizlik Günü’nde; Hatay Kent Konseyi, Hatay Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Daire Başkanlığı, Bahçeşehir Koleji ve pek çok sivil toplum örgütü temsilcisinin katılımıyla “çöp toplama ve farkındalık” etkinliği gerçekleştirildi. Toplumun her kesiminden, bayan ağırlıklı kalabalık, ellerinde çöp poşetleriyle sokakta, alanda, caddede çöp topladı, yere atılan pet şişeleri, teneke kutuları topladı. Amaç, temizlik konusunda toplumun her kesimine yönelik bir farkındalık oluşturmak oldu.
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın eşi Prof. Dr. Nazan Savaş’ın öncülük ettiği, Hatay BŞB Çevre Kültür Dairesi koordinesindeki etkinlikte; köprübaşı, Saray Caddesi ve çevresindeki alan ve sokaklar çöplerden arındırıldı. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ