Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,43 / Satış: 6,46
€ EURO → Alış: 7,08 / Satış: 7,11

Amaç; güvenli okullar

Amaç; güvenli okullar
  • 19.02.2020
  • 1.363 kez okundu

Antakya’da Kaymakam başkanlığındaki toplantıya tüm kurul temsilcileri katıldı

Antakya ilçesinde Kaymakam başkanlığında, ilgili kurumun birinci derece müdür ya da amirlerinin katılımıyla gerçekleşen toplantıda “Güvenli Okullar” konusu masaya yatırıldı. Antakya Kaymakamı Orhan Mardinli başkanlığında gerçekleşen “Güvenli Okul” Toplantısı”, Erol Bilecik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yapıldı.
Kaymakam Orhan Mardinli’nin başkanlık ettiği toplantıya;
İlçe Emniyet Müdürü, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mesut Çerko, İlçe Jandarma Komutanı, Antakya ilçesindeki okul müdürleri ve okul aile birliği başkanları, Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu temsilcisi, Antakya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü temsilcisi, Antakya ilçesinde öğrenci taşımacılığında hizmet veren firma temsilcileri, Kantin İşletmecileri Derneği temsilcisi, Hatay Bakkallar ve Manavlar Odası temsilcisi ve basın temsilcileri katıldı.
Toplantıda, okul sağlığı ve güvenliği ile ilgili yapılan çalışmalar konuşuldu. Okul çevre güvenliği ile ilgili alınan kararlarda, öğrencilerin, okul çevresindeki seyyar satıcılardan, zararlı gıda ve bağımlılık yapıcı maddelerden korunması için önlem alınması hususuna yer verildi. Katılımcıların, çalışmalarla ilgili görüş ve önerileri alındı.
Antakya Kaymakamı Orhan Mardinli, toplantıyı, katılımcılara teşekkür ederek, iyi dilek ve temennilerle sonlandırırken, her kurum ve yetkilisinin konu üzerindeki sorumluluğunu yerine getirmesini istedi.
-Mehmet Durmaz-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ