Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,98 / Satış: 7,01
€ EURO → Alış: 8,27 / Satış: 8,30

Amaç: Trafik Düzenine Katkı Yapmak

Amaç:  Trafik Düzenine  Katkı Yapmak
  • 12.12.2019
  • 444 kez okundu

Hatay’da Fahri Trafik Müfettişleri 2019 yılı toplantısı gerçekleşti

Hatay ili sınırlarında Fahri Trafik Müfettişi olarak görev yapan 40 yaş üzeri, üniversite mezunu gönüllü görevlilerin 2019 yılı toplantısı önceki gün gerçekleşti. Yaklaşık 100 civarında oldukları öğrenilen fahri trafik müfettişlerine, “Fahri Trafik Müfettişliği Mobil Uygulaması”nın kullanımı hakkında eğitim verildi. İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü’nce, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Eğitim Salonu’nda verilen eğitimde, fahri trafik müfettişliğine dair yayınlanan genelgeler ile yazma hakkına sahip oldukları ceza maddeleri hatırlatıldı. Öte yandan müfettişlere, mobil uygulamanın avantajları ve nasıl kullanılacağına dair bilgiler de verildi, merak edilen sorular yanıtlandı.
Toplantıda; Trafik Şube Müdürü Atilla Candan, Komiser Yardımcısı Uğur Zengin, Komiser Yardımcısı Ayten Vural ve görevli polis memurları tarafından, ortak amaç olan, kent trafiğinin düzenli akışına katkı ve destek amaçlı, sürücüleri ve yayaları kurallara uymaya zorlamak amacıyla çeşitli öneriler fikirler geliştirildi, sorular soruldu, yanıtları üzerinde tartışma gerçekleştirildi.
Fahri trafik müfettişlerinin, trafik ailesinin bir parçası olduğunu belirten Trafik Şube Müdürü Candan, mobil uygulamanın sağlayacağı kolaylığa dikkati çekti. -Selvi Günay-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ