Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,38 / Satış: 7,41
€ EURO → Alış: 8,96 / Satış: 8,99

Amatör Ligler Neden Oynatılmıyor?

Amatör Ligler Neden Oynatılmıyor?
  • 30.09.2020
  • 167 kez okundu

İlahiyat Fakültesi mezunu, Hatayspor tribün lideri, iyi bir Hatayspor taraftarı olan Kemal Çenteli adlı sporsever, Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) BAL ve Amatör Lig maçlarını oynatmamasını eleştirdi.
Sosyal medyada ve haftalık bir dergide amatör maçların oynatılmamasını sert bir üslupla eleştiren Kemal Çenteli’nin görüşleri şöyle:
“Türkiye Futbol Federasyonu’nun genelgesiyle uyarlanan, Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu adıyla nitelendirilen 2020-2021 sezonu başladı. Pandeminin ülkemizde görülmesiyle, vakaların artmaması için önlem almak adına futbola yaklaşık 4 ay ara verildi. Tekrardan vakaların azalmasıyla beraber ligler oynanmaya başladı. Süper Lig, TFF 1. Lig 2. Lig ve 3. Ligler, kaldığı yerden devam ediyor. Ama görüyorum ki, amatör ligler halen daha başlamadı. Bütün ligler oynatılıyor da, neden amatör ligler oynanmıyor? Bu ligler de oynayan, geçimini sağlayan futbolcularımız var. Evlerine ekmek götüremiyorlar, çocuklarına bakamıyorlar Belki de özürlü, bakıma muhtaç aileleri olanlar da olabilir. Soruyorum sizlere, bu ligde oynayan futbolcularımız geçimini nasıl sağlayacak? Sadece futbolculardan ibaret değil bu. Onları yetiştiren antrenörlerimiz ve malzeme taşıyıcılarımız bile var. Bunlar, ailesine nasıl bakacaklar, ihtiyaçlarını nasıl karşılayacaklar?
Soruyorum sizlere. Hiç mi vicdanımız sızlamıyor? Bu belirsizliğin nedeni pandemi mi?
O zaman soruyorum sizlere, pandemi sadece amatör liglerimizde mi var? Halı sahalarda ve spor salonlarında pandemi yok mu? Liglerimiz kaldığı yerden devam ediyor, hiç bir engel olmuyor. Süper Lig’de maçlar, oynanmadan önce koronavirüs (pandemi) testine tabi tutuluyor. Futbolcular, teknik heyet ve yönetim kurulu test yaptırıyor. Sonra test sonuçları pozitif çıkan futbolcularımıza, sahaya çıkmasına engel bir durum olduğundan dolayı, bir müddet ara verilip evlerinde izole edilmesi olanağı sağlanıyor. Negatif çıkanlar ise sahaya çıkıp oynamasına engel olacak bir durum olmadığından, çıkıp aslanlar gibi mücadelesini ediyor. Neden amatör liglerimizde böyle bir uygulamaya tabi tutulup, maçlar oynatılmıyor? Soruyorum sizlere. Neden? Bu belirsizlik nereye kadar devam edecek?
Üst liglerde profesyonel olarak oynayan futbolcularımıza seslenmek istiyorum. Neden sesimiz çıkmıyor? Neden alt liglerde oynanması durdurulan kardeşlerinize destek olmuyorsunuz?
Sizlere, şu Hadis-i Şerif ile konuyu daha da iyi anlamanızı ve anlatmayı isterim. ‘Kendisi tokken komşusu aç yatan bizden değildir’ diyor Peygamber Efendimiz (S.A.V.) Lütfen, ama lütfen, herkes desteğini göstersin. Nasıl desteğimizi göstereceğiz?
Ülkemizde sosyal medya, en baskın bir platform. Bu platformda sesimizi dünyanın 4 bir köşesine kadar duyurabiliyorken, neden kardeşlerinize destek vermiyorsunuz? Neden yanlarında olmuyorsunuz, neden susuyoruz?
Unutmayın ki, sizler de bu dönemlerden geçtiniz. Sizler de bu liglerde top koşturdunuz. Bir anda profesyonel futbolcu olmadınız. Sizin de bir geçmişiniz var. Neden bir an dönüp geçmişimize bakmıyoruz? Lütfen ama lütfen, bu konuda herkesten destek bekliyorum.
Son olarak, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanım Nihat Özdemir’e seslenmek istiyorum. Başkanım! Almış olduğunuz karardan dolayı benim vicdanım, hiç ama hiç rahat değil! Sizin vicdanınız rahat mı? Bir an önce bu konuyu bir karara bağlayıp, tekrardan gündem olmaması için bu belirsizliği ortadan kaldırmanızı sizlerden istirham ediyorum. Amatör Bölgesel Liglerimiz ölmesin! Kaldığı yerden oynanmaya devam etsin. Teşekkürler.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ