Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,12 / Satış: 6,14
€ EURO → Alış: 6,64 / Satış: 6,66

Ameliyata birlikte giriyorlar

Ameliyata birlikte  giriyorlar
  • 09.05.2017
  • 1.820 kez okundu

Yetim çiftinin, bölümleri ve kariyerleri aynı..

MKÜ Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi’nde Genel Cerrahi Anabilim Dalı’nda görevli Doç. Dr. İbrahim Yetim ile Hatay siyasetinin tanınmış simalarından olan, yine kendisi gibi aynı Üniversite’nin aynı hastanesi ve fakültesinde görevli, kariyeri de aynı olan eşi Doç. Dr. Tülin Durgun Yetim, zaman zaman bazı ameliyatlara birlikte giriyor.
Her ikisi de Doçent kariyeri olan İbrahim Yetim ile Tülin Durgun Yetim çifti, son olarak Suriyeli bir kızın ameliyatına birlikte girdi ve başarılı operasyona birlikte imza attı.
Suriye’deki savaştan kaçarak ülkemize, ilimize gelen kız çocuğunun ‘meme-göğüs duvarındaki kitle’ ameliyatına eşi Doç.Dr. İbrahim Yetim ile birlikte giren Hatay kadın siyasetinin önemli isimlerinden Akademisyen Doç. Dr. Tülin Durgun Yetim, iki gün önce ameliyat ettikleri hastanın durumunun iyi olduğunu, bir süre daha gözetim altında tutulduktan sonra taburcu edileceğini söyledi.
Doç. Dr. Tülin Durgun Yetim, her kadının karşılaşabileceği bu tür vakalarla ilgili şu bilgileri verdi:
“Meme-göğüs duvarındaki kitle kadınlarda sıkça görülebiliyor ve yaklaşık olarak 8 kadında birinin, hayatının bir döneminde kapısını çalıyor. Oysa erken evrede yakalandığında, artık tedavi edilebilir bir hastalık. 20 yaşından sonra ayda bir kez her kadının kendi kendini muayene etmesi, yılda bir kez doktora görünmesi ve bazı görüntüleme tetkikleri erken teşhiste büyük önem taşıyor.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ