Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,08 / Satış: 6,10
€ EURO → Alış: 6,56 / Satış: 6,59

Amik’te hasat dönemi

Amik’te hasat dönemi
  • 08.06.2017
  • 1.105 kez okundu

İlimiz Amik Ovası’nda 2017 yılının buğday hasadı hızlı biçimde sürüyor. Hasadın, şeker bayramına kadar tamamlanması bekleniyor. Bu arada, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mehmet Andiç ve Antakya İlçe Müdürlüğü teknik elemanları, hafta içinde Amik Ovası’na gitti, buğday tarlalarındaki hasat çalışmalarını yerinde gözlemledi. Buğday hasadını yerinde inceledikten sonra bir değerlendirme yapan İl Müdürü Mehmet Andiç, şunları söyledi:
“Bu yıl, kış ve bahar yağışlarının bolluğu rekolteye olumlu yansıdı. Üreticinin yüzünün güldü. Her ne kadar son yağışlar bazı tarlalarda zarara yol açmış olsa da, ortalama rekolteye baktığımızda bu sezon çok iyi bir verim alınacak. Üreticilerimize bol ve bereketli bir yıl diliyorum.”
Biçerdöver sahiplerine teknik bilgiler veren İlçe Müdürlüğü teknik elemanları; biçerdöver operatörlerinin mutlaka operatör yetiştirme kursuna katılma belgesinin bulunmasını, yangın söndürücü ve ilkyardım çantası bulundurmalarını, kısa zamanda fazla alan biçmek için hız yapmamalarını, ilan edilen dane kayıp oranlarının üstüne çıkılmadan biçim yapmaları konusunda uyarıda bulundular. Ayrıca anız yakmanın yasak olduğunu ve zararları konusunda çiftçilere ek bilgiler verildi. -Mehmet Özgün-

 

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ