Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,43 / Satış: 8,47
€ EURO → Alış: 9,93 / Satış: 9,97

Ana Kale; Türkiye

Ana Kale; Türkiye
  • 23.09.2017
  • 1.945 kez okundu

Paşayeva, Antakya Kültür Merkezi’nde düzenlenen konferansta ülkemizi her platformda savunmaya devam edeceklerini vurguladı …

Azerbaycan Milletvekili Paşayeva, Antakya Kültür Merkezi’ndeki düzenlenen “İki Devlet Tek Millet” konferansında ülkemizi her platformda savunmaya devam edeceklerini söyledi, ve “Ana kale burası, Türkiye, çünkü ‘bu kale yıkılırsa, ben Müslüman devletlerin hepsini ele geçiririm’ düşüncesindeler. Bu yüzden Türkiye’yi her ortamda savunacağız ve bunu gelecek nesillere aktaracağız” dedi.
Bu dünyada haksızlıkla mücadele etmenin tek yolunun güç olduğunu söyleyen Paşayeva, “Güçlü olacaksınız ki size karşı olanlarla mücadele edebilesiniz. O güç ise birlikten geçmektedir. Türkiye güçlü olursa, Türk devletleri güçlü olacaktır. Bunu çocuklarımıza aşılamamız gerekiyor” dedi.
Elimizden geldiğince Batı’nın çifte standardını şikayet edeceğiz …
Bazı ülkelerin terör örgütüne destek verdiğini, emperyalist güçlerin Türklere hiç bir zaman adaletli davranmadığını konuşmasında belirten Paşayeva, şunlara değindi: “Birleşmiş Milletler ve Avrupa Parlamentosu terörle mücadele Türkiye’nin yanında yoklar. Hep standartları çifteydi. Bugün kartları daha açık oynuyorlar. Aynı zamanda bunu açık söylüyorum, Rusya İmparatorluğu da aynı düşüncede. Çifte standartları hiçbir zaman değişmeyecek. Elimizden geldiği kadar Batının çifte standartlarını şikayet edeceğiz. Çünkü dünyada uluslararası hukuk çökmüş, uluslararası örgütler ise büyük devletlerin çıkarlarını savunmadan başka hiçbir işe yaramayan kurumlar haline gelmişler ve dünyada adalet anlayışı bitmiştir. Bu dünyada haksızlıkla mücadele etmenin tek bir yolu vardır o da güçtür. Güçlü olacaksınız ki size karşı olanlarla mücadele edebilesiniz. O güç ise birlikten geçmektedir. Türkiye güçlü olursa, Türk devletleri güçlü olacaktır. Bunu çocuklarımıza aşılamamız gerekiyor. Onları, devlet düşüncesiyle yetiştirmemiz gerekiyor. Çocuklarımız vatan coğrafyasını iyi bilecekler. Çocuklarımızı kendi topraklarını sahiplenme konusunda iyi yetiştireceğiz. Eğer çocuklarımızı bu şekilde yetiştirirsek Türklere gösterilen çifte standartlarla mücadele edebiliriz.”
Türkiye’nin bir “kale” olduğunu vurgulayan Paşayeva, “Ana kale burası, Türkiye, çünkü ‘bu kale yıkılırsa, ben Müslüman devletlerin hepsini ele geçiririm’ düşüncesindeler. Bu yüzden Türkiye’yi her ortamda savunacağız ve bunu gelecek nesillere aktaracağız” dedi. Konferans sonunda, AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu, Paşayeva’ya plaket takdim etti. -AA-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ