Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Anadolu’nun tüm renkleri…

Anadolu’nun tüm renkleri…
  • 12.10.2019
  • 592 kez okundu

YÖREX’te buluşuyor

Türkiye’nin ilk ve tek yöresel ürünler fuarı YÖREX, doğudan batıya, kuzeyden güneye yüzlerce yöresel ürünü Antalya’da buluşturuyor.

Tescilli ve coğrafi işareti alınmış yöresel değerleriyle Antalya’da yer almaya hazırlanan Hatay, TOBB’un desteğiyle bu yıl 10’uncusu düzenlenecek Yöresel Ürünler Fuarı YÖREX’in 23-27 Ekim tarihlerinde ANFAŞ Fuar Merkezi’nde kuracağı platformun öncü illerinden biri olacak. Şanlıurfa, Mardin, Adana ve diğer illerin yöresel rekabetinde bir adım öne çıkma gayretindeki Hatay’ın, özel ve resmi birçok kurum başlığında Antalya’da olması bekleniyor.
Antalya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, Antalya’nın, YÖREX’le beraber Anadolu’nun buluşma noktası haline geldiğini söylerken, bu yıl YÖREX’te, çoğunluğu coğrafi işaretli olmak üzere yüzlerce yöresel ürünün ziyaretçiyle buluşacağını bildirdi. Çandır, binlerce yılık geçmişe sahip yöresel ürün zengini Anadolu’nun tüm illerinin YÖREX’te yerini alacağını belirtti, YÖREX’in büyümesinde emeği olan herkese teşekkür etti. -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ