Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,50 / Satış: 8,54
€ EURO → Alış: 10,04 / Satış: 10,08

Anaparanın % 50’si Ödenirse, Faiz Yok!

Anaparanın  % 50’si Ödenirse,  Faiz Yok!
  • 03.08.2019
  • 669 kez okundu

Amik Ovası enerji borçlusu çiftçisine müjde:

Amik Ovası’ndaki enerji borçlusu çiftçilerin, anaparanın % 50’sini ödemeleri halinde, faizlere çizgi çekileceği, geriye kalan % 50’ik kısmın da 5 taksitte ödenebileceği duyuruldu. Gelişmeyi, MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı duyurdu. Bu konudaki bilgilendirme şöyle:
“Enerjisa’ya borcu olan çiftçilerimizin gecikme faizlerine af getirildi. Ayrıca kaçak durumuna düşürülmüş çiftçilerimize tahakkuk edilen fazla miktarlar iptal edilmiştir. Çiftçilerimiz, yarından başlayarak, bir hafta içerisinde Enerjisa’ya başvurmaları halinde, anaparanın %50’sini peşin ve geri kalanını da 5 taksitle ödeme kolaylığı sağlamıştır.
Resmi olmayan açıklamalara göre; Enerjisa’ya borcu olan çiftçilerin gecikme faizlerine af getirildi. Ayrıca kaçak durumuna düşürülmüş çiftçilere tahakkuk edilen fazla miktarlar da iptal edildi. Çiftçiler, dünden itibaren bir hafta içerisinde enerjiSA’ya başvurmaları halinde, anaparanın %50’sini peşin, geri kalanı 5 taksitle ödemeleri koşuluyla faizleri silinecek olup, geriye kalan % 50’lik dilimin de 5 taksitte ödenmesi mümkün olabilecektir.” -Cemil  Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ