Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,43 / Satış: 8,47
€ EURO → Alış: 9,93 / Satış: 9,97

Anavatana Katılışın 82.yıldönümü

Anavatana Katılışın  82.yıldönümü
  • 26.07.2021
  • 162 kez okundu

Hatay Vali Vekili Aydın Tetikoğlu: “Hatay’ın anavatana katılması, bir şehrin, vatan toprağına dahil olma arzusunu ve bu uğurda gösterilen çabayı ifade ederken, bizlere de, kararlılığın ve mücadelenin nasıl olması gerektiğini göstermiştir.”

Hatay’ın anavatana katılışının 82. Yıldönümü, törenle kutlandı. Antakya Atatürk Anıtı’nda düzenlenen törene; Hatay Vali Vekili Aydın Tetikoğlu, Milletvekilleri, Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Adnan Özkaya, protokol üyeleri, Gaziler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan tören, Belediye bando ekibi eşliğinde bayrağın göndere çekilmesi ve çelenklerin sunulmasıyla devam etti. Törende, Hatay Vali Vekili Aydın Tetikoğlu, Anıt Şeref Defteri’ne şunları yazdı:
“Aziz Atatürk… Hatay’ın anavatana katılışının 82. Yıldönümü vesilesiyle bir kez daha sizlerin huzurunda olmanın gururunu yaşıyoruz. Sizler, milli mücadelede ilk kurşunun sıkıldığı vatan toprağını müdafaa ederken, bizlere de büyük bir sorumluluk bıraktığınız. Bu milli bilinci sonsuza kadar yaşatacağımızdan emin olunuz. Göstermiş olduğunuz milli ve manevi mücadeleyi genç nesillere aktarmak, vazifemiz olacaktır.
Hatay’ın anavatana katılması, bir şehrin, vatan toprağına dahil olma arzusunu ve bu uğurda gösterilen çabayı ifade ederken, bizlere de, kararlılığın ve mücadelenin nasıl olması gerektiğini göstermiştir. Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde gerçekleşen bu kahramanlık destanında Kuvayi Milliye ruhu ile hareket eden Tayfur Sökmen ve arkadaşlarını, bu uğurda mücadele eden tüm Aziz Şehitlerimizi, bugün vesilesiyle bir kez daha hatırlayarak, saygı ve rahmetle anıyoruz. Ruhunuz şad olsun.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ