Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,75 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,29 / Satış: 7,32

Ankara’daki Hataylılar, iftar sofrasında bir araya geldi

Ankara’daki Hataylılar, iftar sofrasında bir araya geldi
  • 17.06.2017
  • 1.085 kez okundu

Aydeğer: Amacımız Hataylılar arasındaki dostluğu kuvvetlendirmek …

Hatay Birlik Vakfı, geleneksel iftar programını yoğun katılımla gerçekleştirdi. Ankara İlbank Anonim Şirketi Sosyal Tesislerinde düzenlenen iftar programına Hatay Valisi Erdal Ata, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman, Hatay Milletvekilleri Adem Yeşildal, Birol ertem, Fevzi Şanverdi, Serkan Topal, Hacı Bayram Türkoğlu, belediye başkanları ve çok sayıda davetli katıldı.
İftar programının açılış konuşmasını yapan Hatay Birlik Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Aydeğer, Ankara’da yaşayan Hataylılar olarak bir kez daha geleneksel iftar programında bir araya gelmekten dolayı mutluluğunu dile getirdi.
Aydeğer konuşmasında, vakıflarının Ankara’da yaşayan Hataylı hemşerilerine yardım etmek, birbirlerini tanımalarını sağlamak, kaynaştırmak, Hataylılar arasındaki birlik ve beraberliği, dostluğu kuvvetlendirmek Hatay’ın kültür değerlerini korumak, geliştirmek ve zenginleştirmek, ilin ekonomik gelişmesini bir bütün halinde ele almak ve ülke kalkınmasıyla dengeli bir biçimde gerçekleştirmeye katkıda bulunmak, Hatay’dan yetişmiş ve değişik alanlarda başarılı olmuş insan gücünden yararlanmak ve Hatay’dan yetişmiş olan değerleri anmak, tanıtmak, değerlendirmek amacıyla kurulduğunu ifade etti.
Vakfın kurulmasının hemen ardından Hatay Şubesinin de kurulduğunu hatırlatan Aydeğer, “Vakfımız düzenlediği Başkentte Hatay Günleri etkinlikleri ile ilimizin tanıtımına büyük katkıda bulunmuş bunun yanında öğrencilerimize verilen burslarla da gençlerimize destek olmaya devam etmektedir. Her geçen yıl daha da büyüyen vakıf ailemizin düzenlediği geleneksel iftar yemeğimize teşrif eden Başta Sayın Valimiz Erdal Ata olmak üzere, Kültür Turizm Bakan Yardımcımız Hüseyin Yayman’a, tüm milletvekillerimize ve davetlilere teşekkür ediyorum” dedi.
Hatay Birlik Vakfı Başkanı İhsan Aydeğer’in yaptığı konuşmanın ardından Ankara’da yaşayan Hataylılara seslenen Hatay Valisi Erdal Ata, Ankara’da Hataylılarla olmaktan son derece mutlu olduğunu dile getirdi.
Yapılan konuşmaların ardından oldukça samimi bir ortamda geçen iftar programı yapılan ikramlarla son buldu. -Mehmet ÖZGÜN-

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ