Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,88
€ EURO → Alış: 7,73 / Satış: 7,76

Anlamlı Projede Final

Anlamlı Projede Final
  • 28.09.2019
  • 947 kez okundu

Son dönemlerde adını sıkça bir çok projede duyduğumuz Antakya Gazi Ortaokulu, ERASMUS + kapsamında 2017’den bu yana ortağı olduğu Cultural Treasure Chests (Kültürel Hazine Sandıkları) Projesi’nin finalini Türkiye, İtalya, Romanya ve Bulgaristan’dan gelen proje ortaklarıyla beraber, 25 Eylül Çarşamba günü Antakya Palladium AVM’de, bu dört ülkenin kültürünü yansıtan bir sergiyle gerçekleştirdi. Projede Türkiye’yi ve Hatay’ı, Antakya Gazi Ortaokulu ve Anayazı İlkokulu temsil etti.
Proje, Öğretmen ve öğrenci hareketlilikleri olmak üzere, iki aşamada gerçekleşti. Toplamda 7 hareketlilik yapılan projede; 2 defa İtalya, 1 defa Romanya, 1 defa Bulgaristan ve 3 defa da Türkiye, yani Hatay da buluşuldu. Bu buluşmalar sayesinde, öğrencilerin yabancı dil kullanımı ve gelişimi, teknolojiyi aktif bir şekilde kullanmaları, Skype toplantıları sayesinde iletişim becerilerinin ve etkileşimin arttırılması, mektup arkadaşlıklarının oluşturulması ve farklı kültürlerin birbiriyle etkileşimi sağlandı.
-NE MUTLU BİZE-
Konuya ilişkin bilgi veren, Antakya Gazi Ortaokulu Müdürü Hasan Vural, “Projede amaç, kültürler arası diyalog olmasının yanında, Türk kültürünün, özelde Hatay kültürel yapısının zenginliğini, başta bu ülkeler olmak üzere tüm Avrupa Birliği ülkelerine taşımaktı. Amacımıza eriştiğimizi düşünüyorum” mesajı verdi ve şöyle devam etti:
“Karşılıklı öğretmen ve öğrenciler arasında dostluk ve kültür köprüsünün oluşması, eğitim kalitesinin ve öğrencileri-mizin ufuklarının genişlemesi, geleceğimizin şekillenmesi adına, bu projede emeği geçen tüm idareci, öğretmen, veli, öğrencilerimize, okulumuz personelinin hepsine ve özellikle de projemizin böylesine güzel bir final sevgisiyle sonuçlanmasında bize ev sahipliği yapan Palladium AVM Yönetimi’ne çok teşekkür ediyorum. Bu güzel ailenin bir mensubu olmaktan gurur ve onur duyuyorum. Ayrıca eğitim-öğretim adına bir tuğla koyabildiysek, ne mutlu bizlere.” -Yusuf Cemil Karaçay-

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ