Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Antakya-Aalen kardeşliği sonucu

Antakya-Aalen kardeşliği sonucu
  • 13.12.2018
  • 545 kez okundu

Suriyeli Öğrencilere Hediye Paketleri

Birtakım görüşmeler için Hatay’a gelen Alman heyeti, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a nezaket ziyaretinde bulunarak, birlikte hayata geçirdikleri eğitim merkezleri ile ilgili fikir alışverişinde bulundu.

Hatay’ın Almanya’daki kardeş şehirlerinden biri olan Aalen Belediyesi ve bağlı bulunduğu Baden-Württemberg Eyaleti yetkililerinin katkılarıyla, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın öncülüğünde açılan geçici eğitim merkezlerinin öğrencileri çeşitli hediyelerle buluştu.
Geçtiğimiz yıllarda, kardeş şehir Aalen’de öğrenim gören öğrencilerin bağışları ile ilimiz Reyhanlı ve Altınözü ilçelerinde, ülkemize sığınan mağdur mültecilerinin eğitimi için açılan eğitim merkezlerine ziyarette bulunan Aalen heyetinden Claus Schmied, Aalen Belediye Başkanı Thilo Rentschler adına Suriyeli öğrencilere hediyelerini takdim etti.
Heyet üyeleri, dün ilk olarak Başkan Lütfü Savaş ile görüştü. Heyet, daha sonra Altınözü ile Reyhanlı ilçelerine giderek, bölgedeki geçici eğitim merkezlerinde eğitim gören Suriyeli çocuklara yönelik hediye paketlerinin dağıtımını gerçekleştirdi.

 

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ