Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,75 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,66 / Satış: 7,69

Antakya, ayakkabıda lider…

Antakya, ayakkabıda lider…
  • 27.08.2019
  • 314 kez okundu

Peki, Rakipleri Kimler?

Gaziantep Üniversitesi Naci Topçuoğlu Meslek Yüksekokulu’nda hayata geçirilen “Ayakkabı Test Laboratuvarı” ile gündeme taşınan sektör, şartlarını iyileştirme konusunda henüz adımlar atamamış Antakya’yı da gündeme soktu!

Türkiye’de ayakkabı üretiminin önemli bir yüzdesini gerçekleştiren Antakya Ayakkabı Sektörü’nün “sektörel sorunlarının” çözümünde neredeyiz? Çalışma şartlarını, üretim başlığında ne kadar iyileştirebildik? Teknolojiyi ve markalaşmayı, mevcut üretim gücünün içine ne kadar yerleştirebildik?
Sorular da, sorunlar da çok! Tüm bu sorular ve sorunlar cevaplarını ararken, sektörün en önemli haberlerinden biri, bir diğer üretim merkezi olan Gaziantep’ten geldi. Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Naci Topçuoğlu Meslek Yüksekokulu’nda (MYO) hayata geçirilen “Ayakkabı Test Laboratuvarı” sayesinde, bundan böyle, bölgede ve kentte üretilen ayakkabılar, fiziksel ve kimyasal testlerden geçirildikten sonra hızlıca piyasaya sunulacak. Söz konusu laboratuvarda, ayakkabıların tüm fiziksel ve kimyasal testleri yapılabilecek. Bu, hem sektöre hem de üretime zaman kazandıracak. Siparişlerin gecikmesi noktasında sıkıntılar yaratan bekleyişe ise bir nokta konacak.
Peki, sektörel üretim gücünü ‘markalaştıracak’ yatırımlar konusunda Antakya Ayakkabı Sektörü ne durumda? -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ