Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,28 / Satış: 8,31
€ EURO → Alış: 10,07 / Satış: 10,11

Antakya Belediye Başkanı, Antakya’yı tanıtmaya çalışıyor

Antakya Belediye Başkanı, Antakya’yı tanıtmaya çalışıyor
  • 15.04.2021
  • 108 kez okundu

Yılmaz ve Eşi Künefe Yaptı

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, eşi Saadet Yılmaz ile birlikte bir TV kanalının tanıtım programında yer aldı. Yılmaz çifti, birlikte bir tepsi künefe yaptı.

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, ilçeyi tüm Türkiye’ye tanıtma kapsamında, ulusal arenada yayın yapan Beyaz TV Kanalı’nda yayınlanan “Belma Belen ile Geziyoruz” programına eşi ile birlikte konuk oldu.
Başkan Yılmaz; Antakya’nın yöresel yemekleri, kıyafetleri, turizm alanları ve benzeri birçok kültürel ve tarihi değeri programda tanıttı.
Yılmaz, programda, Antakya’nın zengin mutfak kültürünü tanıtmak ve gastronomi turizmini canlandırmak üzere sohbet de gerçekleştirdi. Gastronomi Şehri Antakya yazılı önlüklerle programa katılan Başkan Yılmaz ve eşi Saadet Yılmaz, Antakya’nın meşhur tatlısı olan künefeyi de yayında pişirerek Türkiye’ye tanıttı.
-YILMAZ: TANITMAYA DEVAM-
Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, programla ilgili yaptığı açıklamada, “Beyaz TV Televizyon Kanalı’nda yayınlanan Belma Belen’le Geziyoruz programında Gastronomi Şehri Antakya’mızı anlatıyoruz. Bu güzel program çekimleri için kıymetli eşim Saadet Hanım ile birlikte, Antakya’mızın geleneksel tatlısı künefeyi ellerimizle pişirdik. Künefemiz yanı sıra, Antakya’mızın tüm güzelliklerine de vakit oldukça yer verdiğimiz programda, ilçemizin ulusal ve uluslararası tanıtımını gerçekleştirdik.
Antakya’mız, derin tarihi ve binlerce çeşit yemeği ile gerçekten de bir tarih hazinesidir. Bu güzellikleri bir yandan ortaya çıkararak, bir yandan da tanıtarak, Antakya’mıza değer katıyoruz.
Programda bana eşlik eden sevgili eşim Saadet Hanım’a ve programda Antakya’mıza yer veren Belma Belen hanımefendi nezdinde tüm Beyaz TV çalışanlarına teşekkür ediyorum. Biz, Antakya için çalışmaya ve üretmeye devam ediyoruz.” -Mehmet Durmaz-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ