Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,56 / Satış: 8,60
€ EURO → Alış: 10,09 / Satış: 10,13

Antakya Belediyesi girişimi:

Antakya Belediyesi girişimi:
  • 09.02.2017
  • 1.638 kez okundu

Antakya’da Anıtlar Yüksek Kurulu
Antakya Belediyesi, Anıtlar Yüksek Kurulu’nun bir şubesinin ya da müstakilen ilimizde oluşumu için girişim başlattı. Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, bu konudaki başvurudan olumlu sonuç aldıklarını ve oluşuma başladıklarını bildirdi.
Antakya Belediyesi’nin girişimine göre, Anıtlar Yüksek Kurulu, ilimizde müstakil olarak oluşturulacak. Böylelikle, SİT bölgelerinde ya da yapılarındaki çalışmalar hız kazanacak. Başkan Kimyeci, bu konuda şu bilgileri verdi:
“Antakya; farklı inanç, kültür, zenginlik ve medeniyetlerin olduğu ve dünyanın örnek alması gereken kadim bir kent. Bu zenginlikleri koruyup kollamak restorasyonlarını yapmak ve bu kültürel eserlere sahip çıkmak çok önemli. 22 Şubat 2016 itibariyle, bünyemizde tarihi dokunun korunması ve ayağa kaldırılması amacıyla KUDEB birimini kurduk. Bu birimde görevlendirdiğimiz arkadaşlarımız, Adana’da Anıtlar Yüksek Kurulunda eğitim görerek sertifikalarını aldılar. Restorasyon resmi işlemler için Anıtlar Yüksek Kurulu’nun bir şubesini Antakya’da kurulmasını sağlamak için girişimler yaptık. Böylelikle vatandaşımızın işi daha hızlı çözülecek. Hem zaman açısından ve hem de ekonomik manada milletimiz rahatlayacak.”
-Mehmet Özgün-

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ