Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,76 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,42 / Satış: 7,45

Antakya Belediyesi Hizmeti:

Antakya Belediyesi Hizmeti:
  • 10.10.2019
  • 192 kez okundu

Uzman Sosyologla Aile Danışmanlığı…

Antakya Belediyesi Mahfel Sosyal Tesisleri içerisinde bulunan Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde, Aile Danışmanlığı hizmeti devam ediyor. Antakya Belediyesi’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada şunlar yer aldı:
“Antakya Belediyesi tarafından hayata geçirilen Aile Danışmanlık Hizmeti, aile sorunlarını çözmekte zorlanan vatandaşlara umut ışığı olmaya devam ediyor. Bugüne dek birimimize başvurmuş olan binlerce aileye, konusunda uzman Sosyolog Sibel Hersanlıoğlu tarafından danışmanlık hizmeti verilirken, bu ailelere; anne-baba ilişkisi ve iletişim problemleri, anne-baba ile çocuk ilişkileri, çatışmalar, boşanma süreçleri, flört ve aldatma problemleri, bilinçli bir aile olma ve aile içinde yaşanabilecek olumsuzluklar karşısında çiftlerin davranış ve tutumlarının nasıl olması gerektiği konusunda, Uzman Sosyolog tarafından önemli bilgilendirmelerde bulunuluyor.
Toplum ruh sağlığını korumak ve güçlendirilmesine destek sağlamak amacıyla kurulan Aile Danışmanlık Hizmet Merkezi, mevcut ailelerin bütünlüğünü korumanın yanı sıra aile olmaya hazırlanan genç çiftlere de nikah öncesinde de danışmanlık hizmeti sunuyor. Ayrıca toplumda çeşitli olumsuzluklarla karşılaşmış, dışlanmış, tacize yada şiddete uğramış genç kızlara da psikolog desteğinde danışmanlık hizmeti verilerek, topluma kazandırılmaya, aileleri ile ilişkilerinin düzelmesine gayret gösteriliyor.
Antakya Belediyesi olarak, aile bütünlüğünü korumaya yönelik yürütülen hizmetimiz bundan sonraki süreçte de aynı titizlikle devam edecek.” -Selvi Günay-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ