Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,43 / Satış: 8,47
€ EURO → Alış: 9,93 / Satış: 9,97

Antakya Belediyesi hizmeti bugün başlıyor

Antakya Belediyesi hizmeti bugün başlıyor
  • 16.09.2020
  • 572 kez okundu

Uzun Çarşı Restorasyon Projesi

Hatay Kültür Turizm İl Müdürlüğü ve Antakya Belediyesi işbirliği ile gerçekleştirilecek olan Uzun Çarşı Restorasyon Projesi 1. Etap çalışmaları bugün başlıyor.
Hatay Kültür Turizm İl Müdürlüğü ve Antakya Belediyesi işbirliğinde, Uzun Çarşı’da sade bir proje tanıtım programı organize edildi. Programa; AK Parti Hatay Milletvekili Sabahat Özgürsoy Çelik, Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Hatay Kültür Turizm İl Müdürü Hüsnü Işıkgör, HESOB Başkanı Abdulkadir Teksöz, Oda Başkanları, esnaf temsilcileri, Belediye Meclisi üyeleri ve Belediye Başkan Yardımcıları katılım gösterdi.
Proje ile ilgili bilgi veren Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, “Uzun Çarşı Restorasyon Projesi, hepimizin hayaliydi. İnşallah burada, Kültür Turizm İl Müdürlüğümüzün de işbirliği ile öncelikle ilk etabı ardından, Uzun Çarşı’nın tamamının üst yapı ve dış cephe sağlıklaştırma çalışmalarını gerçekleştireceğiz. Yüklenici firmamıza, görev alacak arkadaşlarımıza, şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum. Kendileri, sizler için, Antakya’mız için buradalar.
Bu projenin gerçekleşmesinde; Sayın Cumhurbaşkanımıza, Kültür Turizm Bakanımıza, çok kıymetli Milletvekillerimize, Sayın Kültür Turizm İl Müdürümüze şükranlarımı sunuyorum. Allah hepinizden razı olsun” dedi.
Kültür ve Turizm İl Müdürü Hüsnü Işıkgör de proje ayrıntıları hakkında şu bilgiyi verdi:
“Uzun Çarşı restorasyon çalışmalarımız, 16 Eylül Çarşamba günü başlayacak. Bu projenin hazırlanması tabi ki uzun bir süreç aldı. Bu süreç içerisinde desteklerinizden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Projenin gerçekleştirilmesi sürecinde de desteklerinizi bekliyoruz.
Biz, birbirimize ne kadar yardımcı olursak, o kadar başarılı oluruz. Burada önemli olan, diyalog içerisinde bu işi gerçekleştirebilmek. Bizler, çarşı içerisinde gece çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Esnafımızı ve vatandaşlarımızı rahatsız etmeden, gece çalışmalarımız ile çarşımızı yeniden dizayn edeceğiz. Yani sizleri hiçbir şekilde mağdur etmeyeceğiz. Bu çok önemli. Bizlerin, değerli esnafımızdan isteği de, lütfen akşam 19.00 itibari ile dükkanların önünde hiçbir şey kalmasın, 19.00’da çarşımızı bize teslim edin. Şehrimize, hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”
-Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ