Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,62 / Satış: 8,66
€ EURO → Alış: 10,12 / Satış: 10,16

Antakya Belediyesinde 881 işçi için Toplu Sözleşme…

Antakya Belediyesinde 881 işçi için Toplu Sözleşme…
  • 04.11.2020
  • 476 kez okundu

Antakya Belediyesi, bünyesindeki 881 işçi için Hizmet İş Sendikası ile toplu sözleşme imzaladı. Toplu İş Sözleşmesi, Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz’ın makamında; Hizmet-İş Sendikası Hatay İl Başkanı Ercan Salcan, Belediye Başkan Yardımcıları ve Sendika Yönetim Kurulu üyelerinin katılımı ile imzalandı.
Hizmet-İş Sendikası Hatay İl Başkanı Ercan Salcan, imza töreninde şunları söyledi:
“Antakya Belediye Başkanımız Sayın İzzettin Yılmaz’la, Hak-İş Konfederasyonu Hizmet-İş Sendikamıza üye 881 işçi personelimizin hak ve alacaklarını koruyan toplu iş sözleşmemizi imzalamanın sevinci içerisindeyiz.
Başta Belediye Başkanımız Sayın İzzettin Yılmaz olmak üzere, Başkan Yardımcılarımız Orhan Mursaloğlu, Engin Sözer, Daire Müdürlerimiz ve teknik ekip personellerimize, Hizmet İş Sendikası Hatay İl Başkanlığı yönetimi olarak teşekkür ediyoruz.
Bu sözleşme ile personelimizin hak ve alacakları, Belediyemizin ve Sendikamızın güvencesi altında olacaktır. Hayırlı ve uğurlu olsun.”
Başkan Yılmaz ise şu açıklamayı yaptı:
“Hizmet-iş Sendikası Hatay İl Başkanlığı Yönetimi ve Belediyemiz arasında, KHK ile işçi statüsüne geçen 881 personelimizi kapsayan toplu iş sözleşmemizi imzaladık. Bu sözleşme ile personelimizin tüm hak ve alacakları güvencemiz altındadır. Kıymetli çalışanlarımıza hayırlı olsun. Toplu İş Sözleşmesi imzaladığımız Belediye işçi personelimizin, aileleri ile birlikte sağlıkla harcamalarını temenni ederim.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ