Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,41 / Satış: 8,45
€ EURO → Alış: 9,98 / Satış: 10,02

Antakya Bilim Merkezinde “Nerede Kalmıştık?”

Antakya Bilim Merkezinde “Nerede Kalmıştık?”
  • 11.06.2021
  • 1.066 kez okundu

Astronomi, robotik kodlama ve…

Pandemi kısıtlamaları nedeniyle diğer eğitim kurumları gibi ara veren, Antakya Belediyesi Bilim Merkezi’nde, kısıtlamalardaki yumuşama süreciyle birlikte kurslar yeniden başlatıldı.
Antakya Belediyesi’nden konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle:
“Antakya Bilim Merkezi’nin, 3. ve 10. sınıflar arası seviyelerdeki öğrencileri sınav yaparak başlattığı kurslara pandemi nedeniyle verilen ara sona eriyor. Daha önce yapılan sınavları kazanan öğrenciler, haftada iki gün ve günde üç saat olmak üzere, ders almaya devam edecek.
Etaplar halinde gerçekleştirilecek olan eğitim sürecinde, sonraki etaplarda tekrar sınav yapılacak ve yeni gruplar Bilim Merkezi’ne kabul edilecek. Eğitime hak kazanan öğrenciler, akıl ve zeka oyunlarında zihinsel gelişimlerini destekleyecek oyunlar öğrenirken, grup oyunlarıyla da işbirliği yapmayı öğrenecek. Astronomi dersinde ise planetaryumda, uzay ve güneş sistemini yakından tanıyacak, teleskopla güneş gözlemi yapacaklar.
Robotik kodlama dersinde ise psikomotor becerilerini geliştirerek, takım çalışmasıyla projeler ve ürünler ortaya koyacak.”
Antakya Belediyesi açıklamasının son bölümünde ayrıca, eğitime devam edileceği için mutlu olunduğu kaydedildi ve daha çok öğrenciye ulaşılması çabalarının sürdürüleceği duyuruldu. -Mehmet Durmaz-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ