Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,43 / Satış: 6,46
€ EURO → Alış: 7,08 / Satış: 7,11

Antakya Gazetesi 53 Yaşında

Sinan Seyfittinoğlu
Sinan Seyfittinoğlu
  • 04.09.2019
  • 1.406 kez okundu

İyi günler sevgili okuyucu.

Yayın yaşamına 1966 yılında başlayan gazetemiz, bugün 53 yaşına girdi. Bizler de bugüne kadar adeta bu gazete içinde doğup büyüyenler olarak, onunla bir yaş daha ilerledik. Bu anlamlı günümüzde, her yıl olduğu gibi gazetemizin kurucusu, rahmetli babam, gazeteci Nezih Gassan Seyfittinoğlu’nu saygı ve minnet ile anıyor, bu kuruma verdiği katkılardan ötürü ona şükranlarımızı sunuyorum.

İlk gün olduğu gibi, bugün de gazetecilik meslek onuruna yakışan bir duruş ortaya koymaya özen gösteriyoruz. Siz değerli okurlarımızın desteğini yanımızda hissediyoruz. Bu destek, sorumluluk anlayışımızı arttırıyor. Bizim için Hatay’da yayın yapmak onur verici bir iş. Doğruların peşinden koşuyoruz. Ancak zaman zaman hata yaptığımız da oluyor. Hatamızda ısrar etmiyor, yine en güzeli kovalıyoruz.

Amacımız; Hatay’ın kent yaşamını belgelemek, arşivlemek, halkı bilgilendirmek, kamu ile cumhur arasında köprü olmak. Mesleğimizi çok seviyoruz.

Son yıllar bize şunu gösterdi ki, gazetecilik mesleği, bir değişim ve dönüşüm içinde. Bu noktada sosyal medya artık çok belirleyici bir alan oldu. Varlığımızı, klasik yayın anlayışının yanında, sosyal medya mecralarında da göstermeliyiz. Bu konuda, 53 yıl sonunda yeni planlar, stratejiler ve çalışmalar içindeyiz. Siz değerli okurlarımıza, ihtiyaç hissettiğiniz her alanda hizmet sunmanın telaşını yaşıyoruz.

Bu 53 yıllık zaman dilimi içinde, gazetemiz, Antakya alanında bir okul gibi çalıştı. Kimler geldi, kimler geçti. Yüzbinlerle ifade edilebilecek haber yaptık. Tipografiden ofsete, ofsetten sosyal medyaya akan yayıncılık havuzunda tarihsel bir misyon kazandık. Saygın bir kurumsal kimlik haline geldik.

Bugün yayın yaşamımızda bizi maddi manevi destekleyen, sırtımızı güven içinde dayadığımız siz okurlarımız yanı sıra, özellikle abimiz, İş İnsanı İbrahim Seyfittinoğlu’na özel teşekkür etmemiz gerekiyor. Bize vizyon katan, akıl veren ve destekleyen İbrahim Seyfittinoğlu kadar, ailenin diğer bireyleri; kız kardeşlerim Sinem Naseh, Selvi Günay ve annemiz Fedva Seyfittinoğlu da unutamayacağımız yürektaşlarımız.

Ömrünün büyük kısmını gazetemize verdiği büyük emeklerle geçiren usta gazeteci ve Yazı İşleri Müdürümüz Sayın Cemil Yıldız, mutfağımızdaki Hatice Koç ablamız, Mutlu Yanık hanımefendi, Mehmet Özgün ve Tamer Yazar, Yusuf Karaçay, Mehmet Durmaz, Nuray Yılmaz, matbaa aşamasının değerli emekçileri, dağıtıcı kardeşlerimiz, usta köşe yazarlarımız ve haber kaynaklarımız… İşte kocaman bir aileyiz. Sonsuz teşekkürler.

Yayın anlayışımızda evrensel insani tüm değerlere duyarlı, demokrat, ilerici, aydınlanmacı, çağdaş bir Türkiye, Atatürkçü, laik demokratik bir ülke idealiyle yol almaktayız.

53 yıl önce bir Eylül sıcağında kurulan gazetemiz, 53 yıl sonra bugün de sımsıcak duygularla siz değerli okurları selamlıyor.

Teşekkürler Antakya. İyi ki varsınız.

İyi çalışmalar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ