Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,84 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,73 / Satış: 7,76

Antakya İlçe Başkanı Gökdemir:

Antakya İlçe Başkanı  Gökdemir:
  • 09.09.2019
  • 763 kez okundu

CHP, adaleti yok eden değil, çağdaş hukuk sistemiyle adaleti sağlayan partidir.

CHP Antakya İlçe Başkanı Gökay Gökdemir, Partisinin 96. kuruluş yıldönümü mesajında, CHP’nin adaleti yok eden değil, çağdaş hukuku sistemini kurarak adaleti sağlayan parti olduğunu savundu. CHP’nin 9 Eylül 1923’te Mustafa Kemal tarafından kurulduğunu hatırlatan CHP Antakya İlçe Başkanı Gökdemir, şöyle devam etti:
“Cumhuriyet Halk Partisi, Atatürkçü ve sosyal demokratik siyasi görüşü benimsemiş olan ve bu anlayıştan asla vazgeçmeden milletimize hizmet eden ve milletten aldığı güçle varlığını sürdüren bir siyasi partidir. Cumhuriyet Halk Partisi, Türkiye Cumhuriyeti’ni modern, çağdaş, gelişmiş medeniyetler seviyesine çıkarmak için Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Türkiye siyasi hayatında mücadeleye başlamıştır. Cumhuriyetçilik, Halkçılık, Milliyetçilik, Laiklik, Devletçilik ve Devrimcilik, partinin temel ilkeleri olmuştur. Türkiye Cumhuriyeti’nin demokrasiye geçişi ve demokrasinin güçlenmesinde en büyük katkıyı partimiz yapmıştır. Cumhuriyet Halk Partisi, Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsız laik, demokratik ve onurlu çağdaş bir devlet olarak var olması, güçlenmesi ve halkımızın mutluluğu için çalışmıştır, çalışmaya devam edecektir.
Ulu Önderimiz ve ilk Genel Başkanımız Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Benim iki büyük eserim vardır. Biri Cumhuriyet diğeri Cumhuriyet Halk Partisidir’ sözleri, 96 yıldır ülkemize hizmet etme aşkının kaynağıdır.
Cumhuriyet Halk Partisi, Cumhuriyet’in mirasını yiyenlerin değil, bu mirası yaratanların, bu mirasa sahip çıkıp, aydınlık yarınlara taşıyanların partisidir. Cumhuriyet Halk Partisi, adaleti yok edenlerin değil, çağdaş hukuk sistemini kurup adaleti sağlayanların partisidir.
Bu duygu ve düşüncelerle, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere; İsmet İnönü, Bülent Ecevit ve ebediyete intikal etmiş tüm Genel Başkanlarımızı şükran ile anıyor partimize emek vermiş İl ve İlçe Başkanlarımız ile tüm partilerimize saygılarımı sunuyorum. Gururluyuz, mutluyuz, heyecanlıyız.”
-Yusuf Cemil Karaçay-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ