Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,80 / Satış: 6,83
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

Antakya Rotary Kulübü’nün 2017 Yılı Meslek Ödülleri:

Antakya Rotary Kulübü’nün 2017 Yılı Meslek Ödülleri:
  • 21.03.2018
  • 1.169 kez okundu

Rende, Utandı ve Soğuksu’ya

Antakya Rotary Kulübü’nün geleneksel meslek ödülüne bu yıl bir büyükelçi, bir müzisyen ve bir ressam layık görüldü. MKÜ’de görevli Prof. Dr. Muna Gazel’in başkanı olduğu Antakya Rotary Kulübü’nün önceki akşam Savon Otel’de gerçekleşen toplantısında, 2017 Yılı Meslek Ödülleri’ni kazanan isimler açıklandı. Rotary Meslek Ödülleri; Emekli Büyükelçi Mithat Rende, Müzisyen Münip Utandı ile Ressam Atıf Soğuksu’ya verildi.
Rotary’in meslek ödülünü alan Antakyalı değerlerle ilgili kısa biyografi şöyle:
MİTHAT RENDE: 1953 Antakya doğumlu. Dışişleri bünyesinde değişik görevlerde ve Katar Büyükelçiliği’nde bulundu. Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatı’nda (OECD) Türkiye daimi temsilciliği yaptı. Enerji Bakanlığı’nda üst kademelerde görev aldı. 42 yıllık diplomat.
MÜNİP UTANDI: 1952 Antakya doğumlu. Hukuk Fakültesi mezunu, ancak üniversitede Üniversite Türk Müziği Korosu’na girdi.1976’da İstanbul Devlet Klasik Türk Müziği Korosu’na girdi. Çok sayıda konser verdi. 8 Albümü var.
ATIF SOĞUKSU: Antakya doğumlu ressam. Antakya Endüstri Meslek Lisesi mezunu. Bir dönem Valilik İl Özel İdaresi’nde teknik ressamlık yaptı. İlk resim sergisini 2011’de açtı. Birçok sergi ve fuara katıldı.
-Cemil Yıldız-

 

 

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ