10 Mart 2020

Antakya’da 12 Belgesel

Antakya’da 12 Belgesel

Zenginler Atölyesi Kültür ve Sanat Derneği’nden “Sürdürülebilir Yaşam Film Günleri” için davet var.

Movies that Matter ve UNDP Türkiye desteği ile “Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali” seçkisinden 12 belgeselin yer alacağı “Sürdürülebilir Yaşam Film Günleri”, Antakya Zenginler Atölyesi Kültür ve Sanat Derneği tarafından, Sarılar Mahallesi Derneği’nin katkılarıyla, 20-22 Mart tarihlerinde Zenginler Atölyesi Kültür ve Sanat Derneği’nde gerçekleştirilecek.
Film gösterimleri yanı sıra davetli konuşmacıların yer alacağı etkinlikte, ekolojik ve sosyal sorunların ilişkisi ve sürdürülebilirlik bakış açısı ile insan hakları konuları değerlendirilecek. 21 Mart Cumartesi günü Samandağ Vakıflı Köyü’nde, Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali’nde daha önceki yıllarda gösterilen Ekotopya Belgeseli’nin gösteriminin ardından, Bedros Kehyeoğlu tarafından “yerelde ekolojik tarıma dair deneyimler” aktarılacak. 22 Mart Pazar günü ise Altınözü Sarılar Mahallesi’nde, Sarılar Mahallesi Derneği’nin katkılarıyla yapılacak Ekotopya Belgeseli’nin gösteriminin ardından, Defne Kadın Kolektifin’nden Münevver Ezelsoy tarafından “Kadınların Ekolojik Tarım Deneyimleri paylaşılacak.
Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali seçkisi; temel sağlık hizmetlerinden çocuk işçiliği ve çocuk köleliğine, gıda ve tekstil sektörlerinde sorumlu tedarik zincirinden çatışma ve savaşa, iklim değişikliğinden su ve enerji sorunlarına, birçok temel meseleyi bütüncül bir bakış açısıyla ele alan ve yaratıcı çözümlerle ilham veren belgesellerden oluşuyor. Ekolojik ve sosyal sistemlerin birbiriyle ilişkisini gözler önüne seren filmler, aynı zamanda çözüm odaklı insanların fark yaratan sosyal girişimlerini de aktarıyor.
Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali; yerel yönetimlerden, kamu ve özel sektörden, sivil toplum kuruluşlarından ve eğitim kurumlarından katılımcılar yanı sıra şehirde yaşayan, sürdürülebilirlik konusuna ilgi duyan herkesin katılımına açık olarak yapılacak. -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ