Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Antakya’da Covid 19 Denetimi

Antakya’da Covid 19 Denetimi
  • 07.08.2020
  • 363 kez okundu

Vali Doğan, “Kovid vakaları, ülke genelinde ve ilimizde de artış gösteriyor. Amacımız, farkındalık oluşturarak, kurallara uyumla hastalığı defetmek” dedi.

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 İl Valiliği’ne gönderilen “Kovid-19 Tedbirleri Kapsamında Denetimler” uygulaması, ilimiz Hatay’da, Valisi Doğan başkanlığında yapıldı. Hatay Valisi Rahmi Doğan dün saat 11:00’de Türkiye’de ve ilimizde artan koronavirüs vakalarının önüne geçmek ve farkındalık yaratmak amaçlı olarak, Saray Caddesi’nde maske takma denetimi yaptı.
Basın mensuplarına açıklamada bulunan Vali Doğan, tüm Türkiye’de olduğu gibi, herkes için, hepimiz için sağlık denetimlerini yaptıklarını söyledi. Vali Doğan, Saray Caddesi’nin bitimi, köprübaşında Ulucami önünde son bulan denetim gezisi sonrası şu açıklamayı yaptı:
“Sayın İçişleri Bakanımızın talimatları doğrultusunda tüm birim amirlerimiz, müdürlerimiz ve memurlarımız, hepsi, Hatay’da alanlarda. Tüm işyerleri, otobüs, minibüs, taksi durakları, berberler lokantalar, kafeler ve her tarafta Kovid-19 denetimleri yapıyoruz. Denetimlerimiz sürekli devam ediyor. Bugün yaptığımız denetim ise en büyük denetimdir. Amacımız, vatandaşımızda biraz daha farkındalık oluşturmaktır. Kovid belasının Hatay’dan gitmesini sağlamaktır.
Denetimlerde gördük. Hatay halkı ve esnafımız, kurallar, maske ve hijyen konusunda azami derecede dikkat ediyor. Hepsine teşekkür ediyorum. Maalesef ülkemizde olduğu gibi burada da kovid vakaları devam ediyor, artıyor. Biz de Hatay’da kurallara karşı hassasiyet göstermeye devam edeceğiz. Denetime katılan tüm birimlerimize ve destek veren herkese teşekkür ediyorum. Sağlıklı bir hayat için, Hatay’da maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyacağız.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ