Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,12 / Satış: 6,14
€ EURO → Alış: 6,64 / Satış: 6,66

Antakya’da yeni yılın ilk bebeği Türk!

Antakya’da yeni yılın ilk bebeği Türk!
  • 02.01.2020
  • 288 kez okundu

Hatay Devlet Hastanesi’nde, yılbaşı gecesi, Türk ve Suriyeli anne adayları doğumda adeta yarıştı. Ekran bilgilerine göre, bir Türk ve bir Suriyeli bebek ardı sıra dünyaya gözlerini açtı. 2020’nin ilk bebeği ise Türk Aile’den geldi. “Semire-Yusuf” çiftinin ilk bebeğine, “Bedia” adı verildi.

Hatay Devlet Hastanesi’nde, doğum bilgilerinin verildiği ekranda, yılbaşı gecesi, Türk ve Suriyeli anne adayları doğumda adeta yarıştı. Doğumdan hemen sonra ekrana yansıtılan bilgilere göre, Hatay Devlet Hastanesi doğum biriminde günde 25-30 civarında bebek dünyaya geliyor. Bunların yarıya yakını Suriyeli. 2020’nin ilk bebeği ise Türk bir aileden geldi. Hatay Devlet Hastanesinde, 2020 yılının ilk dakikalarında yeni yılın ilk bebeği dünyaya geldi. Normal doğumla dünyaya gelen ‘Bedia’ isimli kız çocuğu, Hatay’da yeni yılın ilk bebeği oldu.
-İLK ÇOCUK-
Hatay Devlet Hastanesi Kadın Doğum Ünitesi’nde, 2020 yılının ilk dakikalarında, Yusuf ve Semire Şanverdi çiftinin ilk çocukları dünyaya geldi. Yaklaşık 4 kilogram ağırlığında dünyaya gözlerini açan kız bebeğe, ailesi tarafından “Bedia” ismi verildi.
İlk kez anne olmanın mutluluğunu yaşadığını ifade eden anne Semire Şanverdi, duygularını şöyle aktardı:
“Çok mutluyuz. Çok şükür, sağlıklı olarak dünyaya geldi bebeğimiz. Yeni yılın ilk bebeği oldu. Yeni yılda sağlık, huzur ve barış istiyoruz. Çocuklarımız sağlıklı büyüsün istiyoruz.”
Baba Yusuf Şanverdi ise, ilk kez baba olmanın çok güzel bir duygu olduğunu dile getirerek, duygularını şöyle aktardı:
“Allah herkese nasip etsin. Önemli olan, bizim için sağlıklı doğmasıydı. Vatanına, milletine hayırlı bir evlat olur inşallah. Tüm dünyada huzur, mutluluk ve sağlık olsun. Yeni yılda, barışın hâkim olduğu bir dünya olmasını istiyoruz.”
Doğumu gerçekleştiren, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr.Dr. Fatma Sevra Bastacı da, normal doğumla yeni yılın ilk bebeğinin dünyaya geldiğini belirterek, anne ve bebeğin gayet sağlıklı olduğu bilgisini verdi, yeni doğan bebeğe ve ailesine sağlıklı ve huzurlu bir yıl olmasını dileğinde bulundu. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ