Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,56 / Satış: 8,60
€ EURO → Alış: 10,09 / Satış: 10,13

Antalya İlan Etmiş!

Antalya İlan Etmiş!
  • 02.08.2018
  • 1.047 kez okundu

Peki Biz Ne Yapmışız?

Antalya ilinde 2018 senesinin “Perge Yılı” ilan edilmesi ile beraber 5 bin yıllık antik kentte kazı ve restorasyon çalışmalarına hız verildi, tanıtım çalışmaları ise bu ‘ilan’ ile daha da hızlandı. Peki, bizde?

Paylaşılan bir haber şöyle… “Antalya’da 2018’in ‘Perge Yılı’ ilan edilmesi ile 72 yıldır kazıların aralıksız devam ettiği 5 bin yıllık antik kentte bugüne kadar çıkarılan 50’ye yakın heykel, sergilendiği Antalya Müzesi’ne ‘dünyanın en zengin’ Roma Dönemi heykel müzelerinden biri olma özelliğini kazandırdı.”
Dünya’nın en zengin Roma dönemi mozaiklerinin olduğu bir Müze’ye sahip oluşumuzu hatırlatmıyor mu bu cümle? Peki, bizler, ‘sahip olduğumuz bu kendi halindeki unvan’ adına ne yapıyoruz? Antalya, kendi markası adına ‘YIL’ ilanı yaparken, bizler, Defne Uğur Mumcu’da çıkan onlarca mozaiği gizli saklı kamyon kasalarında depolara kaçırıyoruz. Ne basına sunuyoruz ve ne de dünya ile paylaşıyoruz! ‘Tanıtım da neymiş’ diyor, fırsatları da elimizin tersi ile itiyoruz.
Peki, turizmi bu şekilde yönetilen (!) bir kentin ‘gelecek’ beklentisi nedir, soralım mı bizleri yönetenlere? Hele ki, tarihi ve kültürel emanetleri sayıca ve nitelik olarak Antalya’dan çok daha iyi durumda olan Antakya adına! -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ