Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Aort ve Bypass aynı anda

Aort ve Bypass aynı anda
  • 02.07.2019
  • 1.134 kez okundu

Hatay Devlet Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi ekibince bir hastaya aynı anda, eş zamanlı olarak, AORT REPLASMANI ve KORONER BYPASS operasyonları başarıyla gerçekleştirildi.

2018 yılı Ekim ayında hizmete giren Hatay Devlet Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi ünitesinde şimdiye kadar toplam 90 ameliyat gerçekleştirilirken, son operasyonda aynı anda iki ameliyat gerçekleştirildi. Hatay Sağlık Müdürlüğü yetkilileri, bu operasyonun Hatay’da bir ilk olduğuna dikkat çekiyor.
Başladığı günden itibaren yaklaşık 90 hastaya başarılı operasyonlar gerçekleştiren Kalp Damar Cerrahisi ekibi, son olarak polikliniğe göğüs ağrısı şikâyetleriyle gelen hastanın yapılan muayene ve tetkiklerinde, Kroner Arter ve Asendan Aort Anevrizması tespit etti. Kalp damar cerrahisi ekibinin tetkik ve kontrolleri sonrasında, hastanın ameliyata alınmasına karar verildi. Oldukça zor olan ve ekip gerektiren bir operasyon olan Aort Replasmanı ve Kroner Bypass Ameliyatı eş zamanlı olarak gerçekleştirildi. Başarı ile gerçekleştirilen bu operasyonla birlikte, Hatay Devlet Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi ekibi bir ilke daha imza atmış oldu. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ