Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 9,26 / Satış: 9,30
€ EURO → Alış: 10,73 / Satış: 10,77

AOSB ile Teknokent koleji işbirliği protokolü

AOSB ile Teknokent koleji işbirliği protokolü
  • 18.09.2021
  • 651 kez okundu

Hatay ili Antakya ilçesinde, mesleki ve teknik eğitimin, eğitsel, sosyal ve ekonomik gereksinimlerinin giderilmesi yoluyla güçlendirilmesi, sektörlerde ihtiyaç duyulan nitelikli işgücünün Okul-Sanayi İşbirliği Protokolü kapsamında en üst düzeyde sağlanması amacıyla, Özel Antakya Teknokent Koleji ile Antakya Organize Sanayi Bölgesi (OSB) arasında işbirliği protokolü imzalandı. İşbirliği Protokolü; Özel Antakya Teknokent Koleji kurucusu Emrullah Avcı, Okul Müdürü Fırat Güvercin, Antakya OSB Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Kabaali, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Lütfullah Bakır, Yönetim Kurulu üyeleri Ahmet Taner ve Hüseyin Kazar’ın katılımlarıyla imzalandı.
Özel Antakya Teknokent Koleji Kurucusu Emrullah Avcı, işbirliği protokolü ile ilgili şu bilgiyi verdi:
“Geleceğin rekabet dolu dünyasında fark yaratacak, yaratıcı, kendine güvenen, 21. yüzyılın becerileriyle donanmış bireyleri yetiştirme hedefi ile yola çıktık. Akademik eğitim yanı sıra teknik eğitimimizi de donanımlı 16 atölyemizde gerçekleştirmekle birlikte, eğitim-üretim-istihdam odaklı geleceğin eğitim modelini uygulamaktayız. Bu minvalde imzalanan protokolün, başta velilerimiz olmak üzere, tüm paydaşlarımıza hayırlı olmasını temenni ederim” dedi.
Antakya OSB Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Kabaali de şunları söyledi:
“İmzalanan protokolle, AOSB’nin ihtiyacı olan nitelikli işgücünün karşılanabilmesi adına önemli bir adım atılmıştır. Protokolün, başta AOSB’nin yatırımcıları olan işadamlarımıza ve Antakya’mıza hayırlara vesile olmasını dilerim.” -Duygu Ertaş-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ