Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,66 / Satış: 8,69
€ EURO → Alış: 10,14 / Satış: 10,18

Araçlar fark etmiyor…

Araçlar fark etmiyor…
  • 27.07.2020
  • 743 kez okundu

Bu “dubalar” tehlikeli!

Samandağ-Çevlik ile Arsuz-Kale Köyü’nü birbirine bağlayan sahil yolu ile beraber hizmete giren bisiklet yolu, “demir dubalar” yüzünden eleştiriliyor.

Çok uzun zamandır beklenen bir yatırım olmasına rağmen, beklenen standardı tutturamaması nedeniyle eleştirilen, Samandağ-Çevlik ile Arsuz-Kale Köyü’nü birbirine bağlayan sahil yolu, içerdiği bisiklet yolu noktasında da tartışma yaratıyor.
Konuyla ilgili düşüncelerini ve eleştirilerini Antakya Gazetesi ile paylaşan okurlarımızın tespitleri şöyle:
H.Ö. >> Biz aslında, bisiklet yolunu kullanabilme heyecanı ile gittik Samandağ’a, ama hayal kırıklığına
uğradık. Sahil yolu ve deniz manzarası fikri cazip gelince, minibüsle ulaştık Samandağ’a, ardından Çevlik kısmına. Tabi unuttuğumuz bir şey vardı… Bisikletlerimiz yoktu ve bizler, bisiklet kiralayabileceğimiz bir yer bulabileceğimizi düşünmüştük. Ama bu kısım henüz hayata geçmemiş. Geri dönmek zorunda kaldık.
J.M. >> Arabayla Arsuz’a, bu defa bu yol üzerinden gitmek istedik. Denemek ve görmek istedik aslında. Kale Köyü’ne kadar güzel. Sonrası, işkence. Açılışı yapanlar, neyin kutlamasını yapmışlar, o yüzden çok anlamadık!
U.B. >> Bir kere, bisiklet yolunu araç yolundan ayıran ‘sarı’ boyalı demir dubaları her hangi bir araç sürücüsünün gece fark etmesi zor, demiyorum. Mümkün değil. Sıkıntılı tarafı şu ki… Işıklandırılması
henüz yapılmamış bir yol. Komedi mi, trajedi mi, bilmiyorum.
Siz karar verin.
Açıkçası, o demir dubalara çarpan bir aracın ne hale gelebileceğini düşünmek bile istemiyorum. Bisikletliler için de risk! -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ