Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,33 / Satış: 8,36
€ EURO → Alış: 10,09 / Satış: 10,13

Arıtma, şehir dışına taşınmalı!

Arıtma, şehir dışına taşınmalı!
  • 10.06.2021
  • 118 kez okundu

Defne-Turunçlu’daki arıtma sorununu TBMM’ye, ilçede en az oyu alan MHP’nin Vekili KAŞIKÇI taşıdı:

Hatay’ın Defne ilçesi Turunçlu Mahallesi’nde, çıkardığı pis koku ve oluşturduğu sağlık sorunu ile şikâyetlere yol açan Arıtma Tesisi sorunu, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) gündemine taşındı. Defne halkının yıllardır çaba gösterdiği taşınma sorununu, ilçede en az oyu alan Parti olan MHP’nin Vekili Lütfi Kaşıkçı TBMM’ye taşıdı.
MHP’li Kaşıkçı, Salı günkü TBMM Genel Kurulu’nda gündem dışı söz aldı ve Turunçlu Arıtma Tesisi’nin şehir dışına taşınmasını talep etti.
-YILLARDIR!-
Antakya’da, günlük 41.158 m3 kentsel atık su oluştuğunu söyleyen Kaşıkçı, “Atık suyun arıtılması işlemi, Defne ilçemizin merkez mahallesi olan Turunçlu’da, Arıtma Tesisi’nde gerçekleşmektedir. Defneli vatandaşlarımız, yıllardır gürültü ve koku kirliliği ile baş başa bırakılmıştır” dedi.
Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin, bu tesisi şehir dışına taşımak yerine çamur havuzlarını yeraltına alarak, üstünü kapatmayı planladığını söyleyen Kaşıkçı, “Bilinmelidir ki, bu çözüm, bilimden uzak ve hiçbir problemin çözümüne katkı sunmayacaktır. 303.500 kişinin atık suyunun arıtıldığı Arıtma tesisi, şehir merkezi dışında bir alanda yapılmalı Mevcut tesisin yerinin ise yeşil alan olarak bırakılması gerekmektedir.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ