Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,75 / Satış: 7,78
€ EURO → Alış: 9,08 / Satış: 9,11

Arıtma’nın kalkması, olmazsa olmaz

Arıtma’nın kalkması, olmazsa olmaz
  • 11.10.2019
  • 1.208 kez okundu

Akdeniz Mahallesi sakinleri, Savaş’a güveniyor ve bekliyor…

Defne ilçesi Akdeniz Mahallesi sakinleri, mevcut arıtma tesisinden çıkan kokuların yeniden rahatsızlık boyutlarına ulaştığını kaydederek, konuyu yeniden gündeme getirdi. Akdeniz Mahallesi Muhtarı Murat Sertel, Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın, arıtma tesisinin başka yere taşınacağına ilişkin sözleri olduğunu hatırlatarak şu açıklamayı yaptı:
“İlkel arıtma tesisi, 25 yıldır Akdeniz, Turunçlu ve Sümerler Mahallelerine yaydığı pis kokularla, burada yaşayan insanlarımızda; hastalık, şuur kaybı, huzursuzluk, misafir kabul edememe gibi maddi-manevi bir sürü kayba neden olmaktadır. Bizler, Arıtma Konseyi’ni kurarak, bu bölgeden taşınması ile ilgili sürekli kamu kurumlarıyla istişarelerde bulunduk, seçimden önce ve sonra Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Doç. Dr. Lütfü Savaş ile görüşmeler sağladık ve bizlere taşınma sözünü verildi.
Bizlerin, bu mahalleleri temsilen, Saygıdeğer Büyükşehir Belediye Başkanımıza itimadımız tamdır. Arıtma tesisini buradan taşıyacak söze güvenimiz tamdır. Şu aralarda kokudan bu mahallelerde durulmuyor. Konuyla ilgili HATSU’dan, hem koku giderme konusunda ve hem de taşınmasıyla ilgili bir an önce gerekli çalışmaları bekliyoruz.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ