Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,88
€ EURO → Alış: 7,78 / Satış: 7,81

Arıyor, Anlıyor, Özlüyor ve Seviyoruz…

Nabi İnal
Nabi İnal
  • 12.11.2019
  • 586 kez okundu

Aramızdan maddeten ayrılışının, kalplere ise çıkmamak üzere bir kez daha nakşedilişinin 81. ayrılık yılını Pazar günü idrak ettik.

Atatürk, O büyük insan, bundan 81 yıl önce 10 Kasım’da fani vücudunun aramızdan ayrılması ile ebediyete intikal etmiş idi.

Aradan 81 yıl geçti.

Bu süre içerisinde O’nu unutturmak isteyenler, O’nun hakkında asılsız söylemlerde bulunanlar, O’nun yaptığı devrimleri içlerine bir türlü sindiremeyen zavallılar, bırakın emellerine ulaşmayı, kalplerdeki Atatürk sevgisinin daha da arttığını , bu sevginin kalplere daha da fazla bir şekilde yer ettiğini gördükçe çılgına dönmüşler, hüsrana uğramışlardır.

10 Kasım 1938.

10 Kasım 2019.

Aramızdan ayrılışının 81. yılında:

O’nu daha çok arıyor.

O’nu daha çok özlüyor.

O’nu her geçen gün daha da çok seviyor.

O’nun büyüklüğünü daha çok anlıyor.

O’nun önderliğinde yapılan devrimlerin bugün dahi tüm canlılığı ile değerini ve geçerliliğini koruduğunu görüyor.

Ve bunun sonucu olarak ta; O’na olan bağlılığımız, sevgimiz, saygımız, özlemimiz giderek artıyor.

Bu sevgi, saygı, özlem adeta bir sele dönüşüyor.

O’na karşı olanlar, O’nun değerini anlamayanlar, O’nun önderliğinde yapılan devrimleri özümseyemeyenler, çağdaşlığa değil, çağın gerisine doğru gitme arzu ve emelinde olanlar, bu sevgi selinin önünde sürükleniyor ve yok olup gidiyorlar.

İşte bu yılki 10 Kasım’da da, ulusça O’nu andık.

O’nun büyüklüğünü ve bize kazandırdıkları eserleri bir kez daha anımsadık.

81 yıl içerisinde O’nun ve dava arkadaşlarının önderliğinde Cumhuriyetin bize kazandırdıkları, zaman içerisinde elden çıkarılmak istenmiştir.

Cumhuriyetin kazanımlarının teker teker elimizden çıkartılması hareketlerine ve kararlarına rağmen, Atatürk ilke ve devrimleri tüm canlılığı ile dimdik ayakta kalmayı başarmıştır.

O’na karşı asılsız isnat ve iddialar ortaya atılmıştır.

Ama bu asılsız isnat ve iddialar öyle bir sağlam duvara toslamıştır ki; geri teperek asılsız isnat ve iddiada bulunanları yerle bir etmiştir.

İşte bu 10 Kasımda da, Atatürk kuşağı sadece O’nu anmakla kalmamış, yaptıklarının büyüklüğünü, önemini, değerini ve bugünler için dahi geçerli olduğunu görüp anlamak suretiyle, devrim ve ilkelerine daha sıkı sarılmak gereğini duymuştur.

Bu büyük insan, sadece Genç Türkiye Cumhuriyetinin yurttaşları tarafından değil, yabancı ülkeler ve orada yaşayan insanlar tarafından da bilinmekte, takdir edilmekte ve zaman içerisinde ilkeleri örnek olarak alınmak suretiyle yaşama geçirilmektedir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ilke ve devrimlerinin korunup kollanmasını Atatürk kuşağına emanet etmişti.

Atatürk kuşağı, O’nun emanetinin üzerine titremekte, sahip çıkmakta ve O’nun gösterdiği yolda yürümekte kararlı olduğunu kanıtlamaktadır.

Aramızdan ayrılışının 81. yılında, O’nu rahmet, minnet ve şükranla anıyor, ilke ve devrimlerinin sonsuza dek korunacağını tüm dünyaya ilan etmek suretiyle, kabrinde rahat uyu aziz Atatürk diyoruz….

[email protected]

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ