header-reklam
YAMAN, çukurlu yol eleştirilerine yanıt verdi:...                27-12-2016 11:58

      Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman, ilçedeki yolların büyük bölümünün çukurlara dolu olması iddialarına yanıt verirken, yüksek standardı olan yol yapımını benimsediklerini sıkıntının bundan kaynaklandığını söyledi. Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman'ın bu konudaki eleştirilere yanıtı özetle şöyle:
      “Biz yaptığımız işin makyajından çok; alt yapısı bitmiş, daha yüksek standartlı, yarın öbürgün tekrardan kazılmayacak, bütün sıkıntıları çözülmüş yollar yapmak istiyoruz. Şimdiye dek alışagelmiş yol çalışmalarından elbette ki farklı olacak, daha çok zaman alacak. Birden çok kurumla çalıştığımız için süreç zannedilenden daha uzun işliyor.
      Sıkıntılı olan yollardan Çekmece ve Harbiye caddesinde elektrik iletim hatlarının yerin altına alınmasından başladık mesela TEDAŞ'la…
      Günümüzde hiç te estetik olmayan bir görüntüydü. Ardından Aksagazla pazarlığa oturduk. Kolay olmuyor öyle hemen programlarına dahil olmak. İkna ettik, doğalgaz hattı çektirdik. Akabinde Hatsu… Bütün o bölgelerin yağmur suyu drenaj hatlarını, kanalizasyonunu yaptırdık. Çoğu yerde telekomun hatları bile geçti. Çekmece caddesinin alt yapısı tamamen bitti, şu an asfaltlanma aşamasına gelindi. Tüm altyapıların tamamlanmasıyla halkımız hak ettiği hizmete, çağın gereklerine uygun, yüksek standartlı yollara sahip, modern bir kente kavuşacaklar. Ve işte o zaman aslında beklemeye, sabretmeye değer bir iş olduğunu fark edecekler.” 
                                            -Cemil Yıldız-