Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,26 / Satış: 7,29
€ EURO → Alış: 8,59 / Satış: 8,62

Arsuz CHP Gençlik Kollarından İlginç Pankart:

Arsuz CHP Gençlik Kollarından İlginç Pankart:
  • 21.09.2019
  • 396 kez okundu

Hastane İstiyoruz…

Arsuz’da, CHP ilçe teşkilatının gençlik kolları, ilçede hastane olmamasını ilginç bir yöntemle kamuoyunun gündemine taşıdı. Kent girişindeki refüje yerleştirilen pankartta, Arsuz’un hastane ihtiyacı dile getirildi.
CHP Arsuz Gençlik Kolu Başkanı Süleyman Devim imzalı yorum şöyle:
“90 bin nüfuslu Arsuz ilçemizde bir devlet hastanesi bulunmamaktadır. Bu sebeple, meydana gelen trafik kazalarında ve yaşadıkları sağlık problemlerinde, yaralılar ve hastalar, yaklaşık 35 kilometre uzaklıktaki İskenderun ilçesindeki hastanelere nakledilmektedir. Hasta ve yaralılara hızlı müdahale yapılamaması sebebiyle de bugüne kadar maalesef bir çok canımızı yitirdik.
Arsuz’ da bir devlet hastanesinin yokluğu ciddi bir şekilde hissedilmektedir. Yaşanan ölümler ve kalıcı hasarlar, biz ilçe halkını isyan etme noktasına getirmiştir. Bu konuda ilgili mercileri sorumluluk almaya ve bir devlet hastanesi yapılması konusunda harekete geçmeye birçok defa davet etmemize ve bu konuyla ilgili ‘Arsuz’a Hastane İstiyoruz’ başlığıyla bir imza kampanyası başlatmamıza rağmen, hiç bir adım atılmamıştır. Yaşanan can kayıpları içimizi yakmış ve bizi isyan etme noktasına getirmiştir.
Hastane yapılması için ölümlerin devam etmesi mi gerekmektedir! Artık yeter! Hükümet yetkilileri bu sese kulak vermelidir!” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ