Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,38 / Satış: 7,41
€ EURO → Alış: 8,96 / Satış: 8,99

Arsuz etkinliği

Arsuz etkinliği
  • 13.12.2019
  • 730 kez okundu

İlçe Kaymakamlığı ve İlçe Belediyesi desteğiyle, Arsuz Gazeteciler Cemiyeti, “Sosyal Medya” konulu bir panel gerçekleştirdi.

Arsuz Gazeteciler Cemiyeti koordinesinde; Arsuz Kaymakamlığı, Arsuz Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Palmiye Hastanesi ve Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) işbirliği ile “Yeni Medya ve Sosyal Medyanın Faydaları – Zararları” konulu bir seminer düzenlendi.
Arsuz Kaymakamlığı Rhossus Amfi Salonu’nda düzenlenen programa; Arsuz Kaymakamı Musa Sarı, Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven ve eşi Behice Güven, İlçe Emniyet Müdürü Halil Karabacak, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Dönmez, Arsuz Belediye Başkan Yardımcısı Nihat Köklü, kurum müdürleri, öğretmen, öğrenci ve çok sayıda misafir katıldı.
Arsuz Gazeteciler Cemiyeti Alkan Tat, yaptığı açılış konuşmasında, sosyal hayatı sokaktan ve bahçeden alıp odalara ve ceplere taşıyan, dış dünyayla aramızdaki duvarları ve kapıları kaldırıp, saatlerle ifade edilen mesafeleri sıfırlayan sosyal medyanın, özellikle ücretsiz hizmetler sunan uygulamalarının hayatımızın tam ortasında yer aldığı bugünlerde, uzman eğitimciler tarafından, çağımızın hem hastalığı hem de kalbi olan “Yeni Medya” alışkanlıkları hakkında bilgi aktaracaklarını hatırlattı.
Deminer kapsamında, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Öğretim Görevlisi Fırat Ata ile İskenderun Palmiye Hastanesi Uzman Psikolog Sevgi Kirmit, “Yeni Medya ve Sosyal Medya Doğru Kullanımı – Zararları” konulu sunumlar yaptı.
-BAĞIMLILIK RİSKİ-
Arsuz Kaymakamı Musa Sarı ile Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven de yaptıkları konuşmalarda, günlük internet ve sosyal medyanın uzun süreli kullanımının bağımlılık yaratabileceği gibi, kontrollü kullanıldığı takdirde, teknolojinin bizlere sunduğu avantajların sınırsız olduğuna işaret ettiler. Bu konuda verilen mesajlarda, ailelerin yeterince ilgilenemediği bireylerin, ilgiyi sosyal medyada ve sanal âlemde aradığı ifade edilerek, gençler, kontrolü ve daha kısa sürelerde sosyal medyada çevrimiçi olmaları yönünde uyarıldı.
Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Öğretim Görevlisi Fırat Ata da sunumunda, sosyal medyanın, “Yeni Medya”nın bir kolu olduğunu anlatarak, “Yeni Medya”nın, hayatımızdaki önemini ve pozitif yönlerini aktardı. Sosyal Medya’nın, kişinin sadece durum paylaşmasından ibaret olmadığını ifade eden Ata, medyanın, geçmişten günümüze izlediği serüveni anlattı.
-KONTROL ŞART-
İskenderun Palmiye Hastanesi Uzman Psikolog Sevgi Kirmit ise, sosyal medyanın, bağımlılık boyutlarına varmadan ve dikkatli, kontrollü kullanmak gerektiğine işaret etti, hayattaki güzellikleri kaçırmamaya özen göstermek gerektiğini belirtti. Kirmit, bağımlılıkla ifade edilen ve kişilerin sanal alemde karşılaştıkları sorunlara da değinerek, istatistik bilgileri paylaştı.
Seminerin sonunda, Mustafa Kemal Üniversitesi Öğretim Görevlisi Fırat Ata, Palmiye Hastanesi Uzman Psikolog Sevgi Kirmit ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Dönmez’e, katkılarından dolayı çiçek ve plaket takdim edildi. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ